REPORTÁŽ: Otrokovické svahy prověřily formu přespolních běžců

Státní svátek 28. října připomněl v Otrokovicích na Zlínsku založení Československé republiky a místní jej oslavili sportem. V osmitisícovém městě se totiž uskutečnil sedmý ročník přespolního běhu Otrokovické svahy, jenž nabídl aktivní vyžití nejrůznějším výkonnostním skupinám. Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

Závod si nenechalo ujít 147 dospělých a také okolo stovky dětí. Odměnou za jejich lásku k pohybu jim bylo nádherné podzimní počasí, kdy si ještě dosytosti užili slunečních paprsků. Jelikož se u nás běhá z drtivé většiny po polních a lesních cestách, tak to místy trochu klouzalo, protože v pátek vydatně pršelo. Ale to je typický podzim a naštěstí se vše obešlo bez zranění,“ uvedl David Zentrich.

Ve sportovním areálu oddílu TJ Jiskra Otrokovice to žilo už od rána. Nejprve v 9,30 hodin vyrazily nejmladší děti na 400 metrů, posléze je v 10 hodin následovaly ty starší, jimž se do cesty postavilo 1000 metrů. V 10,20 se do závodu na 6,5 kilometru pustili vyznavači nordic walkingu a konečně v 11 hodin běžci na 10 kilometrů a v 11,05 hodin na 5 kilometrů.

Ačkoliv byla trať místy bahnitá, což nastalo po dlouhé době, přesto se výsledné časy blížily těm z předchozích ročníků. Prvenství mezi muži a ženami vybojovali Pavel Dvořák z Atletiky Alojzov a Tereza Zalabáková, nejstarší účastnicí se stala Eva Dvořáková narozená 1955 a nejmladšími účastníky pak Tara Karasová a Ondřej Adamec, oba ročník 2020.

Těší nás, že máme od závodníků pozitivní reakce, je to pro nás pěkná motivace do další práce. Tentokrát jsme kvůli popadaným stromům museli trať lehce upravit, ale vše se obešlo bez výraznějších komplikací. Celkem jsme mezi závodníky rozdali osmdesát cen od sladkostí pro nejmenší děti až po startovné na další behy, čelenky a sportovní vybavení v případě dospělých,“ uvedl za pořádající oddíl TJ Jiskra Otrokovice David Zentrich.