REPORTÁŽ: Patron Kohák letos ještě ve smokingu plánuje příští rok vítězství v deblkanoi s Hradilkem

Vavřinecký potok - Jakub KohákJakub Kohák, věrný patron projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI, opět nezklamal. Na start 37. ročníku vodácké akce Vavřinecký potok dorazil v černém smokingovém oděvu a naleštěných lakýrkách. Účastníky akce, které zdravil hlasitým a srdečným pozdravem „Čus!“, tak rozdělil na dvě poloviny – u té první vzbuzoval úsměvy, u té druhé vyvolával úžas.

Nevím, proč se lidé divili. Pro někoho je to možná netypický úbor, ale pro mne zcela běžný. Významné společenské akci jsem tak dodával zasloužený lesk.

Jenže ve smokingu se asi nedá dost dobře sportovat…

Jak to že ne? Naopak – lze v něm naprosto běžně dosahovat špičkových sportovních výkonů! Jsem n něj zvyklý a nikterak mi nepřekáží.

Vy jste se však tentokrát překvapivě o žádný sportovní výkon nepokusil. Copakvás voda tolik neláká?

Odpověď je prozaická – pořadatelé pro mne nenašli dost velkou loďku, abych se do ní vešel. A navíc jsem s sebou neměl vlastní ´šprcku´. To je, jak známo mezi vodáky, ochranná blána, kterou na vodě musíte mít. Bez ní ani nemělo cenu mě k plavbě přemlouvat._TOM2211

Jak jste si užil samotný závod?

Skvěle! Měl jsem k obědu několik bramboráků a také hrachovku. A účastníky jsem také průběžně zdravil častým a hbitým voláním ´Ahoj!´. Tento pozdrav vznikl ze spojení ´Ad honorem Jesu´ , což znamená ´Tobě Ježíši, sláva!´ Dával jsem jim najevo svou úctu a uznání.

Vaším přítelem je stříbrný olympionik z Londýna Vavřinec Hradilek. Nechystáte se za rok sjet stylově Vavřinecký potok právě s ním?

My plánujeme ještě něco víc! Dohodli jsme se, že společně obsadíme deblkanoi a budeme startovat na mnoha významných závodech. Chceme se také stát mistry České republiky a na 38. ročníku Vavřineckého potoka zvítězit!

Atmosféra letošního ročníku se vám líbila?

U vody je atmosféra vždycky krásná. Zvláště když se vydaří počasí.

_TOM2206Nepřipadal jste si na břehu kolem bouřící vody chvílemi jako David Hasselhoff v Pobřežní hlídce?

Ano, měl jsem skutečně velké nutkání vrhnout se do vody na pomoc dvěma pánům. V jednu chvíli to vypadalo, že už toho mají plné zuby a začnou tonout. Ukázali se však jako velcí bojovníci a opravdoví vodáci. Dostali se nakonec vlastní pomocí na břeh, kde ze všech sil vyplivovali z plic vodu. Ale podařilo se jim se zachránit, a to je hlavní. Vavřinecký potok si tak žádnou oběť nepřipsal.