REPORTÁŽ: Pátý ročník Memoriálu Tomáše Bubláka ovládli hokejisté AČR Morava

V rámci oslav 35. výročí obnovení hokeje v Brumově-Bylnici se v sobotu 11. prosince v tomto městě ve zlínském okrese popáté uskutečnil Memoriál Tomáše Bubláka. Své síly v něm za dodržení protiepidemických opatření tentokrát změřily čtyři týmy: AČR Morava, HZS DEZA Valašské Meziříčí, HC Hasiči Brumov a HZS Zlínského kraje.

„Tom byl členem našeho klubu, kde zastával hned několik postů – byl to gólman, řidič autobusu, rozhodčí, trenér a především kamarád. Svým povoláním profesionálního hasiče pomáhal lidem, ale hlavně to byl milující manžel a skvělý táta dvou dětí. Osud tomu chtěl, aby nás v mladém věku opustil a zůstalo po něm prázdné místo. Každoročně na něj zavzpomínáme formou přátelského turnaje,“ vysvětlil prezident pořádajícího HC Brumov-Bylnice Jaroslav Vaněk.

Turnaj probíhal v přátelské předvánoční atmosféře, což ovšem rozhodně neznamenalo, že by hráči nebojovali o každý puk, právě naopak. Na konci dne se z vítězství radovali hokejisté AČR Morava. Individuální ceny převzali Pavel Herman z HZS DEZA Valašské Meziříčí coby nejlepší střelec, Zdeněk Matyásek z HZS Zlínského kraje a Radim Řepka z HC Hasiči Brumov jako nejlepší obránci a nejlepším gólmanem se stal Radim Rolins z vítězného celku. Cenu fair play pak obdržela Petra Adamušková z HZS Zlínského kraje.

„I po skončení soubojů na ledě turnaj pokračoval – nad řízky s bramborovým salátem bylo třeba vše pečlivě rozebrat. Výtěžek ze startovného jako každoročně putoval Tomášově manželce a dětem. Obálku tentokrát z rukou okresního ředitele Zlínských hasičů Štefana Hrtúse převzal Tomášův tatínek, protože manželka s dětmi bohužel momentálně tráví čas v karanténě,“ uvedl Jaroslav Vaněk.

Výsledky 5. Memoriálu Tomáše Bubláka: 1. AČR Morava, 2. HZS DEZA Valašské Meziříčí, 3. HC Hasiči Brumov, 4. HZS Zlínského kraje.

Foto: HC Brumov-Bylnice