REPORTÁŽ: Petit Prix v okolí Bramberka si nenechalo ujít přes 700 orientačních běžců

V neděli 28. dubna se kopec Krásný v Jizerských horách a jeho okolí zaplnil orientačními běžci. Uskutečnil se zde sedmnáctý ročník závodů Petit Prix 2019, na kterém se sešlo sedm set sedm závodníků všech věkových kategorií.

„Letošní ročník proběhl z pohledu pořadatelů velice dobře. I když počasí nebylo zcela krásné – ráno zde byly pouze 4 °C, které během dopoledne vyšplhaly na 10 °C – byli jsme s účastí více než spokojeni. Před závody jsme měli přihlášeno šest set padesát účastníků a během registrace se počet ještě rozrostl,“ uvedl ředitel závodů Jan Picek z pořádajícího oddílu Tatran Jablonec nad Nisou.

Pro závodníky pořadatelé přichystali tratě vedené horským lesem s kameny, skalkami a kupkami, místy také s hustníky a obtížnou podložkou. Závodníci si užívali jak fáborkové trasy, tak i ty jednoduché s mapou. Pro ostřílené běžce, kteří se v terénu umí lépe orientovat, byly k dispozici složitější trasy vedoucí divokou přírodou.

„Závodníci si nové prostředí pod rozhlednou Bramberk velmi pochvalovali. Ani jsme nečekali tak pozitivní reakce. Ale protože se snažíme, aby naše závody byly vždy maximálně profesionálně připraveny, je pro nás takové hodnocení cenné,“ dodal Jan Picek.

Nejpočetnější skupinou závodníků byli neregistrovaní běžci a pak rodiče s dětmi. Organizátoři vyhlásili a diplomy, poháry a hodnotnými cenami od partnerů odměnili vždy tři nejlepší závodníky ve více jak třiceti věkových kategorií.

Výsledky najdete na https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=5037.

Foto: Jan Petr