REPORTÁŽ: Plavecká soutěž měst přilákala 4500 účastníků, radovalo se trio Beroun, Kopřivnice a Zlín

Devětadvacátý ročník Plavecké soutěže měst, jehož patronkou se opět stala dvojnásobná mistryně Evropy a účastnice olympiády v Londýně Petra Weber Chocová, je od středy 30. září minulostí. Přestože se organizátoři letos museli potýkat s obtížnějšími podmínkami vzhledem k přísným antiepidemickým opatřením, dokázali si poradit na výbornou a už se těší, až příští rok klasický závod oslaví jubileum.

„Z původně přihlášených třiceti měst se jich nakonec zúčastnilo dvaadvacet, někteří se nám vzhledem ke koronavirové situaci na poslední chvíli odhlásili. Oproti minulým ročníkům, kdy startovalo osmadvacet, devětadvacet měst, jsme zaznamenali asi o polovinu menší účast, celkem se zapojilo 4500 plavců,“ uvedl předseda pořádající České asociace Sport pro všechny Miroslav Zítko.

Města se v rámci zápolení rozdělila do tří skupin v závislosti na počtu obyvatel. Milovníci vody se mohli zapojit v průběhu celého dne, a to nehledě na svou výkonnost – stačilo přijít do bazénu v příslušném městě a jakýmkoliv způsobem uplavat 100 metrů. Triumf v jednotlivých kategoriích uchvátili Berounští, Kopřivničtí a Zlínští, kteří na stupeň nejvyšší nepustili nikoho jiného už dlouhou řadu let.

„Těší nás zájem napříč věkovými kategoriemi. Zazávodit si skutečně přišly už čtyřleté děti v doprovodu rodičů, ale jako tradičně nechyběli ani senioři. Rekord v tomto směru zaznamenali v Kravařích, kde se do Plavecké soutěže měst zapojil dvaadevadesátiletý pan Antonín Fígala,“ doplnil zajímavost Miroslav Zítko.

Výsledky plavecké soutěže měst 2020 – kategorie A, města do 20 tisíc obyvatel: 1. Beroun 5699 bodů, 2. Náchod 5169 b., 3. Kravaře 4075 b., kategorie B, města do 50 tisíc obyvatel: 1. Kopřivnice 5912 bodů, 2. Hodonín 4772 b., 3. Česká Lípa 3051 b., kategorie C, města nad 50 tisíc obyvatel: 1. Zlín 9989 bodů, 2. Jihlava 4920 b., 3. Frýdek-Místek 3172 b.

Kompletní výsledky na www.caspv.cz.