REPORTÁŽ: Plzeňská gymnastická Velká cena byla letos rekordní

Třetího ročníku Velké ceny Plzně v pohybových skladbách se zúčastnilo 285 dětí a mládeže, což je téměř dvakrát víc než v loňském roce. Přihlášeno bylo 57 skladeb za šestnácti oddílů z Čech a Moravy, soutěžilo se i ve II. kole Českého poháru společných skladeb. Pořadatelem byl SK MG Slovan Plzeň ve spolupráci s TS Slovan Plzeň.

VCPlzeň-1

„S úrovní, počtem soutěžících a s návštěvností jsme byli velmi spokojeni. Podporou diváků jsme byli mile překvapeni. Přišlo jich opravdu hodně, ačkoliv televize přenášela finále tenisového Fed Cupu a konalo se posvícení. V sobotu dopoledne dokonce tribuna ve sportovní hale TJ Slavoj Plzeň v Třebízského ulici nad zimním stadionem nestačila a řada diváků postávala v ochozech nebo u dveří. Odměnou jim byly pěkné výkony všech zúčastněných, často je odměňovali hlasitou podporou,“ zhodnotila letošní ročník Libuše Paulová.

Z výsledků II. kola Českého poháru – kategorie 0.A: 1. SK MG Stodůlky Praha 19,85 bodu, 2. TJ Vodní stavby Praha–Shakerky 19,65, 3. SK MG Slovan Plzeň Tanja 16,15,  kategorie 0.B: 1. TJ Vodní stavby Praha–Koťata 15,75, 2. SK MG Stodůlky Praha 15,25, 3. TJ Vodní stavby Praha–Zelený Pruh 14,9, I. kategorie: 1. TJ Vodní stavby Praha-Lovkyně 22,65, 2. TJ Vodní stavby Praha-Croodsky 21,45, 3. Meteor České Budějovice-Hej boy 18,1, II. kategorie: 1. TJ Vodní stavby Praha 23,8, 2. SK MG Stodůlky Praha 21,25, 3. MIKA Chomutov 21, III. kategorie: 1. TJ Vodní stavby Praha 24,2, 2. SK MG Stodůlky Praha 21,85, 3. MIKA Chomutov 21,85, IV. kategorie: 1. TJ Vodní stavby Praha 24,25, 2. TJ Vodní stavby Praha-Zelený Pruh 23,05, 3. SC 80 Chomutov 22,35.