REPORTÁŽ: Počasí běžcům přálo, Velkou kunratickou si užili dospělí i děti

Čtyřiaosmdesátý ročník Velké kunratické si v neděli 12. listopadu nenechalo ujít 4 249 běžců. Běh náročným terénem jako každoročně přilákal i letos na do lesa na západě Prahy zástupy milovníků sportování v přírodě.

Spokojenost s letošním závodem neskrývali ani organizátoři. „Všechno nám tentokrát vyšlo na výbornou. Počasí bylo skvělé, nepršelo ani nesněžilo, na což jsme z jiných let už také zvyklí. Zdravotníci také nemuseli letos řešit žádné vážnější úrazy, ke kterým by na trati došlo,“ popsal atmosféru Velké kunratické s pořadovým číslem 84 Rostislav Šulc z pořádajícího oddílu Spartak Praha 4.

V hlavní mužské kategorii se z vítězství radoval Jan Janů, který se stal čtvrtým nejrychlejším mužem historie a připsal si šestý nejrychlejší čas všech dob. Na stupně vítězů jej doprovodili Michal Šmahel a Vojtěch Král. V ženském závodě, jehož trasa zavedla statečné běžkyně stejně jako jejich mužské protějšky přes Hrádek, vybojovala první místo Pavla Schorná následovaná Kamilou Gregorovou a Zuzanou Krchovou.

Velké kunratické se tradičně účastní i různé významné osobnosti. Ani letos tak na startu nechyběli například kardiochirurg a vášnivý milovník běhání Jan Pirk nebo patroni projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi Jakub Kohák a Ben Cristovao. V kategorii veteránů, kteří mají v nohách dvacet a více absolvovaných ročníků Velké kunratické, se nejstarším účastníkem letošního roku stal dvaaosmdesátiletý Zdeněk Kerner.

Na své si přišly i děti, pro které postavili organizátoři speciálně uzpůsobené trasy nad mlýnem. „Zatímco na nejlepší dospělé čekaly v cíli věcné ceny a na některé dokonce i finanční odměna, pro dětské závodníky jsme nachystali hračky a pamětní diplomy. Budeme jen rádi, když budou mít na závody pěkné vzpomínky a časem se z nich třeba stanou pravidelní účastníci akce,“ přál by si Rostislav Šulc.

 

Výsledky 84. Velké kunratické, muži do 39 let: 1. Jan Janů (Mizuno team) 11:20,10 min.; 2. Michal Šmahel (INOV-8 team/ASK Slavia Praha) 11:33,90; 3. Vojtěch Král (H.S.H. VIP) 11:41,60; ženy Hrádek: 1. Pavla Schorná (Mizuno team) 13:55,90; 2. Kamila Gregorová (Mizuno) 13:57,10; 3. Zuzana Krchová (Fyziokinesis rehabilitace) 14:30,00; ženy do 29 let: 1. Adéla Stránská (INOV-8 team) 7:38,80; 2. Zuzana Krchová (Fyziokinesis rehabilitace) 8:00,30; 3. Monika Hrachovcová (ASK Slavia Praha) 8:02,80; veteráni: Vítězslav Král (Veterán VK) 13:54,70; veteránky: Lenka Borovičková (Veteránka VK) 9:47,70; junioři: Antonín Semerád (SC Radotín) 12:42,20; juniorky: Anna Šimková (ASK Slavia Praha) 7:46,60.

Kompletní výsledky na: www.velkakunraticka.cz