REPORTÁŽ: Počasí na objednávku přivedlo do Týnce nad Sázavou rekordní počet sportovců

Tynec nad SazavouZákladní škola Komenského v Týnci nad Sázavou zažila nevšední nedělní odpoledne, když se do jejích prostor, které obvykle touto dobou zejí prázdnotou, nahrnulo téměř pět set dětí rodičů i prarodičů. Není divu, vždyť počasí bylo ukázkové a na školní zahradě, ale i v přilehlém okolí se o přízeň návštěvníků ucházely desítky nejrůznějších sportovních disciplín. Den pohybu a zdraví, který se v letošním roce stal součástí projektu České unie sportu ČUS SPORTUJ S NÁMI,  se konal již po čtvrté v řadě.

„Letošní Den pohybu a zdraví hodnotím rozhodně jako povedený. Krásné počasí přilákalo rekordní počet 480 účastníků. Také spolupráce se zástupci základní školy byla úžasná, poskytli nám prostory, zázemí i catering a nakonec se členové učitelského sboru přišli také podívat,“ říká s úsměvem Věra Junová. Na akci se ale také přijel podívat starosta a místostarostka Týnce nad Sázavou se svými rodinami, kteří se taktéž aktivně zapojili do dění.

CIMG3003 CIMG2984 CIMG2967 CIMG2960 CIMG2955

A program byl skutečně pestrý. Vedle klasických sportovních disciplín, jako jsou volejbal, tenis nebo fotbal, se pořadatelům podařilo představit i celou řadu méně známých aktivit jako například woodball, indiaka, slackline, kubb, softball a další. Prezentovali se ale také místní hasiči a dokonce rybáři, kteří zájemce učili nahazovat udicí na cíl.  Návštěvníci však rovněž usedli do člunů a raftů projet se po vodní hladině. U stánku Vojenské zdravotní pojišťovny si účastníci zase měřili tlak tep či tělesný tuk. Koho zmohlo střídání jednoho stanoviště za druhým, mohl se pohodlně uvelebit v závěsných sítích Hamaka a relaxovat.

„Ani nemůžu říci, o který sport byl největší zájem. Lidé byli všude, u každého stanoviště, žádná disciplína nezůstala na ocet. Nejvíce pozornosti však asi přitahovalo pódium, kde studenti z různých tanečních kroužků předváděli své umění. Do některých vystoupení se zapojilo také publikum, ať již to byli rodiče, nebo tancechtiví diváci,“ přibližuje atmosféru organizátorka Věra Junová.

CIMG2951 CIMG2949 CIMG2943 CIMG2913 CIMG2888