REPORTÁŽ: Počáteční nepřízeň počasí neodradila téměř 400 dětí vyzkoušet si baseball s profesionály

Ve čtvrtek 20. dubna se v areálu Základní školy Březinova v Jihlavě uskutečnila originální náborová akce pro děti a mládež nazvaná Baseballový den s Ježky. I přes dopolední sněhovou přeháňku se do akce zapojilo kolem 400 dětí.

Dopolední účast základních škol ovlivnilo sněžení. Některé se hned ráno odhlásily a nakonec do areálu dorazili žáci prvních a druhých tříd jen ze dvou jihlavských základních škol – ZŠ Otokara Březiny a ZŠ Kollárova. Bylo tu kolem 250 dětí. Zahrály si proti sobě turnaj, kde jsme však nevyhlašovali žádné vítěze, ale všichni hráči dostali účastnický diplom,“ uvedl Martin Tulis, hlavní trenér baseballového klubu Ježci Jihlava.

Po turnaji si žáci vyzkoušeli ještě různé dovednostní aktivity v podobě hodu na přesnost, rychlost nebo vzdálenost. Navíc hod do dálky byl i soutěžní – pořadatelé v této disciplíně vyhlašovali tři nejlepší z každého ročníku. Ti za své nejdelší výkony dostali diplom a medaili.

Odpolední program byl určen pro širokou veřejnost – především však pro děti z 1. až 5. třídy a jejich rodiče. „Odpoledne se počasí umoudřilo a dokonce vysvitlo slunce, navíc areál je uprostřed sídliště, což nám zajistilo mnoho účastníků, ale i pozorovatelů. Do programu se zapojilo kolem 150 dětí. Pro ně byly připraveny obdobné aktivity jako během dopoledního programu. Hodně se líbilo odpalování míčku nahozeného odpalovacím strojem nebo hod na rychlost, kde jsme měli i radar pro měření rychlosti. Navíc byl k vidění také trénink našich hráčů, do kterého se mohli zapojit i všichni příchozí. Během hodiny se vystřídalo mnoho dětí, z nichž dvanáct jich absolvovalo celý trénink,“ komentoval odpolední program Martin Tulis.

Vedení klubu také připravilo pro návštěvníky rovněž výstavku trofejí dosavadních úspěchů jihlavského baseballového týmu a účastníkům rozdali informační letáčky o možnosti zapojení dětí do klubu.