REPORTÁŽ: Pochod slováckými vinohrady – za burčákem i krásami Podluží se vydaly tři tisíce pochodníků

Zajímavé trasy nádhernou přírodou a k tomu téměř na každém kroku skvělé víno! Právě to je Pochod slováckými vinohrady, jehož 41. ročník se uskutečnil v sobotu 7. října. Jeho obrovskou popularitu potvrdila také letošní účast – některou z tras absolvovalo 2 054 registrovaných turistů, a pokud se přičtou i zájemci, kteří se přidávali bez prezentace, vydaly se cestami napříč Podlužím tři tisíce pochodníků.

Účastníci si mohli zvolit jako místo startu Hodonín nebo Dolní Bojanovice. Od hotelu Grand u nádraží Českých drah v Hodoníně vyráželi v časovém rozmezí 7 až 11 hodin na trasy 21 a 14 km. Z Dolních Bojanovic se šlapalo od kulturního domu od 7,30 do 12 hodin na vzdálenosti 13 a 6 km.

Po celé trase mají pochodníci možnost navštívit nespočet vinných sklepů, ochutnat produkci místních vinařů – zejména mladý burčák od stánkařů rozmístěných ve vzdálenosti zhruba každých 1 500 metrů.

„Počasí nám paradoxně přálo. Pršelo jen pár minut přes poledne, jinak panovaly téměř ideální turistické podmínky – bezvětří a teplota 16 stupňů Celsia. Účast nás potěšila a myslím, že i letošní ročník se velice vydařil. Všichni účastníci si ho náležitě užili a pochvalovali si také kvalitu burčáku a vína. Zajímavostí určitě je, že tentokrát se vůbec poprvé v historii pochodu vydalo na trasy víc zájemců z Dolních Bojanovic než z Hodonína,“ řekl Jiří Michenka, jeden z organizátorů akce z Klubu českých turistů Hodonín.

Všichni, kdo úspěšně prošli všemi kontrolami na trasách a dorazili do cíle, obdrželi pamětní list a další upomínky.