REPORTÁŽ: Pochodu Babička se zúčastnilo téměř 1 400 pochodníků

V sobotu 6. května uspořádal TJ Sokol Velké Svatoňovice 42. ročník populárního putování krajem Boženy Němcové – pochod Babička, jehož historické kořeny sahají do roku 1975. Během dopoledne se na osm připravených tras vydalo 1 386 turistů a pejsků.

„Od rána tu panovalo pěkné počasí, a i když jsme nepřekonali účastnický rekord 1 523 turistů z roku 2014, jsme s návštěvností spokojeni. Největší počet – 653 pochodníků – se vydal na pětikilometrovou dětskou trať po okolí Velkých Svatoňovic. Zde děti plnily různé soutěžní úkoly zadané pohádkovými bytostmi. Členové sboru dobrovolných hasičů, kteří měli tuto trasu na starosti, se při asistenci pořádně zapotili,“ uvedl Jiří Špetla z organizačního týmu TJ Sokol Velké Svatoňovice.

Pěší trasy v délkách 25 a 50 kilometrů absolvovalo 438 turistů a 29 pejsků, trať pro koloběžky zdolalo 19 zájemců, na cyklistické trasy 30, 50 nebo 70 kilometrů vyjelo 220 cyklistů a nejobtížnější, sedmdesátilikometrovou trať pro horská kola úspěšně zdolalo 27 bikerů.

Všechny trasy startovaly ze hřiště Sokola Velké Svatoňovice. Na kontrolních místech jednotlivých tras, kde účastníci dostávali razítka do startovních průkazů, bylo připraveno občerstvení. Navíc u Slatinského mlýna hrála pro zpříjemnění dne country kapela Pěna a samozřejmě v prostoru startu nechybělo populární koňské taxi. Všichni účastníci, kteří dorazili do cíle, dostali účastnický diplom.