REPORTÁŽ: Pod strakonickým hradem kroužily i rodiny s dětmi

Ulice Strakonic ožily 21. srpna sportem.V centru města se uskutečnil již dvacátý ročník Běhu městem Strakonice. Závod určený všem věkovým skupinám odstartoval v 17 hodin a celkem přilákal přes dvě stě účastníků, kterým fandila asi tisícovka diváků.

Závodníci se vydali nejprve z nádvoří strakonického hradu přes Rennerovy sady, Velké a Palackého náměstí. Ellerovou ulicí a mostem Jana Palacha se pak vrátili zpět k hradnímu areálu. Závodilo se večtrnácti kategoriích na tratích 3 300 nebo 6 600 metrů. Celý peloton doprovodil na horském kole bronzový olympionik v běhu na lyžích Miloš Bečvář ajako čestný host přihlížel bývalý český reprezentant v atletice Josef Jánský.

Nejvíce registrovaných měla kategorie mužů. Nejrychlejším v cíli byl Jan Procházka z INOV 8 Teamu, který zdolal trať za 21:28 minut. V ženské kategorii dominovala Valerie Soukupová z klubu Atletika Písek s časem 26:05 minuty. V patách elitním závodníkům se vydali také rekreační běžci a na trati se objevili i rodičes dětmi. Nejmladším účastníkům přitom byly jen čtyři roky.  „To je na celém tom závodu nejhezčí, že si zde zasportují ´profesionálové´ společně stěmi, kteří mají běhání jako svůj koníček,“ okomentoval atmosféru akce pořadatel Josef Opava.

Na závodníky v cíli čekal kromě hezkého sportovního zážitku také vojenský guláš a tombola. Skvělou atmosférudoplnilo hudební vystoupení kapely Pauza. Organizátoři však mysleli i na ty,kteří dají před během radši přednost chůzi a připravili pro zájemce kondiční procházku s holemi kolem strakonického hradu.

Akci pořádala Tělovýchovná jednota ČZ Strakonice ve spolupráci s Okresním sdružením ČUS Strakonice a 25. Protiletadlovou brigádou Strakonice. Záštitu převzalo město Strakonice a Jihočeský kraj. Běh městem se v tomto roce stal také součástí projektu České unie sportu „ČUS Sportujs námi“.

Fotografie: Miloš Vrátný/Deník

Strakonice 6 - finiš z posledních sil Strakonice 5 - zúčastnilo se i hodně dětí Strakonice 4 - vítěz Jan Procházka Strakonice 2 - Strakoničtí uctili 21. srpen Strakonice 1 - tlačenice nastartu Strakonice 3 - nejlepší muži bojují na špici