REPORTÁŽ: Pohádkový les u Roprachtic opět udělal radost stovkám dětí

Státní svátek 5. července se v Roprachticích na Semilsku jako už tradičně nesl ve znamení atmosféry začínajících prázdnin a dobrodružné cesty malých turistů za tajemnými bytostmi z říše divů. Místní Tělovýchovná jednota Sokol Roprachtice už po osmatřicáté pořádala pochod Pohádkovým lesem, kdy děti v doprovodu dospělých při pětikilometrovém putování prošly téměř dvěma desítkami pohádek.

Stejně jako v minulých ročnících byl o akci, která je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník, velký zájem. „Horní hranici počtu účastníků jsme stanovili na tři sta dětí, abychom mohli zajistit, že si skutečně každý přijde na své a nebude na trase pochodu tlačenice,“ vysvětlila Věra Nosková z pořádající organizace TJ Sokol Roprachtice. Účastníci se mohli hlásit od května, na konci června pak zbývalo už jen posledních pár volných míst.

Malí účastníci se spolu se svým doprovodem vydávali na trasu postupně. O zábavu postaráno ale měli i ti, kteří na svou cestu do pohádky museli chvilku počkat. V prostoru startu byla připravena čekací dílna, kde se děti mohly zapojit do tvoření všeho druhu, ale také si nechat pomalovat obličej, což se setkalo s velkým úspěchem. Rovněž občerstvení byl dostatek, a tak čekání rychle utíkalo.

Na trase samotné pak na jednotlivých stanovištích čekaly na malé turisty rozličné úkoly ke splnění, ať už sportovního charakteru, vědomostní či dovednostní, s těmi obtížnějšími jim mohl pomoci jejich doprovod. „V pohádce u myšek pak číhalo příjemné překvapení. Pro děti jsme nachystali sladkou krupicovou kaši,“ prozradila Věra Nosková. Když pak organizátorům i návštěvníkům přálo rovněž počasí, vyvedl se letošní ročník Pohádkového lesa v Roprachticích opět na výbornou.