REPORTÁŽ: Pohádkový les v Roprachticích ovlivnilo tropické počasí

V neděli 5. července se v Roprachticích na Semilsku uskutečnil již 36. ročník Pohádkového lesa. Akce pořádaná především pro děti byla letos zařazena do projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jejímž hlavním partnerem je společnost Synot. Tento ročník však silně ovlivnilo tropické počasí.

pohádkový les  (1)

„Za dobu, co jsem u tohoto projektu, si nepamatuji takové horko. To byl i jeden z hlavních důvodů, proč se nám odhlásilo devadesát dětí. Přitom se nám přihlásilo přes 300 dětí a 800 členů doprovodu. Nicméně věřím, že ostatním 240 dívkám a chlapcům se Pohádkový les líbil,“ řekla Věra Nosková z pořadatelského oddílu Tělovýchovné jednoty Sokol.

Pro děti a jejich doprovod organizátoři připravili pětikilometrovou trať s dvaceti pohádkovými stanovišti, kde všechny děti musely plnit vědomostní, sportovní i dovednostní úkoly. Zacvičily si například u králíků z klobouku, u Honzy si pochutnaly na buchtách a dokonce si mohly pohrát s živými jehňátky u pohádkové babičky. Za každý splněný úkol dostaly nějaký dárek či sladkou odměnu.

„Poslední skupinky se vracely až po devatenácté hodině. Na dětech, ale i dospělých byla znát únava z horka, ale i přesto si po projití celé cesty nechávaly na obličej ještě malovat různé ornamenty a obrázky. To nás přesvědčilo o tom, že se akce opět povedla,“ řekla Věra Nosková.

„Před mnoha lety jsme začínali s šedesáti dětmi. Postupně jsme kapacitu zvyšovali. Dnes akci zajišťuje asi osmdesát dobrovolníků – za párek a pivo – a kapacita 300 dětí je opravdu maximum. V případě většího počtu bychom nebyli schopni se všem dětem plně věnovat,“ doplnila Věra Nosková.

Již teď je znám termín dalšího ročníku – 37. Pohádkový les pro děti se uskuteční 5. července 2016 a organizátoři i přes velký zájem neplánují zvýšit kapacitu.