REPORTÁŽ: Pohledečtí rozběhali i ve sněhu a dešti Vysočina arénu

PohledecMajestátnou kulisu měl 25. ročník veřejných závodů v běhu na lyžích, jehož pořadatelem byli o víkendu členové lyžařského oddílu TJ Pohledec. Po lednovém odkladu kvůli nedostatku sněhu se tentokrát neuskutečnil na místním hřišti, ale Ve Vysočina aréně, dějišti Světových pohárů v klasickém lyžování i biatlonu.

Závod byl určený nejširší veřejnosti, kterou lákalo sedmnáct vypsaných kategorií od předškolních dětí až po veterány narozené před rokem 1975. A navzdory tomu, že nádherné sobotní počasí nevydrželo a připravilo sněhové a dešťové přeháňky, našlo si cestu na start 170 účastníků. Závodilo se intervalovým způsobem volnou technikou.

„Vzhledem k podmínkám to byl nakonec krásný a vydařený závod. Vše proběhlo sportovně i organizačně bez problémů a hladce. Nestal se žádný úraz, nikdo nepodal žádný protest. Na tratích 300 metrů statečně bojovali nejmenší závodníci, a přestože mnozí několikrát upadli, do cíle nakonec dorazili. Tam na ně čekala malá sladká odměna,“ nechává nahlédnout do průběhu závodu jeho ředitel Stanislav Humlíček.

O bouřlivou kulisu se navíc staralo asi pět desítek rodičů, kteří střídavě plnili roli servismanů, trenérů, fanoušků a vcíli také psychologů. Pro děti, narozené v roce 2007 a mladší, byla totiž akce současně náborovým závodem. A ukázalo se, že na Vysočině se rodí lyžařských talentů stále dost.

Pohledec Pohledec Pohledec Pohledec Pohledec

Pohledec Pohledec Pohledec Pohledec Pohledec