REPORTÁŽ: Polabiny Cup vyhrál házenkářský potěr Kolína a Pardubic

Třiadvacátý ročník Polabiny Cupu v házené nezahnala do úzkých ani silná sobotní bouřka doprovázená deštěm a krupobitím. Turnaj proběhl bez jakýchkoliv zádrhelů a hrací plán  byl naplněn beze zbytku. Triumf po zásluze slavila družstva minižaček HC Kolín a mladších žákyň Dámského házenkářského klubu (DHK) Pardubice.

Polabiny

Pořadatelům z DHK Pardubice se přihlásilo deset družstev – pět jich hrálo soutěž minižaček (ročníky narození 2004 a mladší) a stejný počet turnaj  mladších žákyň (2002-2003). Celkem se na hřištích v areálu Univerzity Pardubice objevilo 92 hráček.

„Hrála se velice slušná házená. Úroveň turnajových zápasů byla velice dobrá, hráčky předvedly kvalitní výkony jak na venkovních hřištích, tak i v hale, kde bylo nebývalé horko, ale všichni se s tím vyrovnali na jedničku,“ zhodnotil oba turnaje předseda klubu Petr Voženílek. „Akce dopadla dobře i po organizační stránce, nezaregistrovali jsme žádný problém, všichni odjížděli spokojeni.“

Potvrdil to i Jiří Blanický, trenér TJ Sokol Vršovice: „Do Pardubic jezdíme už sedm let, je to pro nás příjemná tečka sezony. Holky si to užívají – hraje se v hezkém prostředí, je tu dobrá atmosféra a kvalitní organizace. Opět jsme byli spokojeni po všech stránkách včetně ubytování a jídla.“

Všechna zúčastněná družstva získala pohár za umístění, hráčky medaile a mezi dalšími odměnami  byly perník, krabička na svačinu, plastová láhev a hrneček. Velmi dobrým nápadem se ukázal volný vstup pro všechny účastnice do místního aquaparku a trenérům se líbilo i večerní posezení s hudbou.

Výsledky – minižačky: 1. HC Kolín, 2. DHK Pardubice A, 3. MKS Swiebodzice, 4. KOPA Stars, 5. DHK Pardubice B, mladší žákyně: 1. DHK Pardubice, 2. Tatran Bohunice, 3. Lesana Zubří, 4. TJ Sokol Vršovice, 5. Astra Praha.

Nejlepší hráčky – minižákyně: brankářka Andrea Semotanová (HC Kolín) a hráčka Kristýna Faltejsková (DHK Pardubice), mladší žákyně: brankářka Anita Poláčková (Lesana Zubří) a hráčka Michaela Voženílková (DHK Pardubice).