REPORTÁŽ: Populární Hecboj dvojic v Táboře se vydařil

Česká unie sportu Tábor a město Tábor uspořádaly předvánoční Hecboj dvojic, který se skládal z disciplín v hale, soutěží v bazénu a kuželně. Akce byla součástí projektu České unie sportu ČUS – Sportuj s námi a jeho mediálním partnerem byl Deník. Do závodů bylo nakonec zařazeno 34 dvojic. Na start se postavila řada známých tváří táborských sportovců, nechyběli plavci, atleti, triatlonisté, fotbalisté nebo i kuželkáři.

Disciplíny 23. ročníku byly víceméně zábavné. V bazénu to byl volný styl na 25 m, kdy každý ze soutěžící dvojice startoval ve stejné dráze z protější strany bazénu. Poté se jednalo o pětadvacetimetrové úseky při plnění úkolů. Většinou šlo o přepravu nějakých předmětů, například kanystrů, míčů různých velkostí, plovacích desek, kruhů a podobně. Každý musel absolvovat 25 m úsek přibližně osmkrát. Pak se plavalo pod vodou, kdy se měřila zdolaná vzdálenost, třetí disciplínou bylo lovení puků, kdy se sledoval počet vylovených kotoučů na jedno ponoření.

Ve sportovní hale přišly na řadu dovednostní soutěže  – driblink a hod na basketbalový koš, slalom s florbalovou hokejkou, odbíjení s volejbalovým míčem, překonávání dráhy složené ze  švédských laviček, žebřin, podlézání a přeskakování švédských beden. Závěr vydařeného sportovní dne proběhl na kuželkářské dráze KK Loko Tábor.

Sportovní akce, kterou organizačně bezchybně zajistilo deset pořadatelů a dvacet rozhodčích, přilákala nejen nejmladší čtyřletou Kateřinu Coufalovou a Radku Rypáčkovou, ale i osmasedmdesátiletého Stanislava Hofbauera. Při pohledu na početné startovní pole, i s rodičovským a trenérským doprovodem, prohlásil organizátor soutěže Zdeněk Krátký: „Je to paráda, že jsme přilákali tolik sportu chtivých zájemců. Připomíná mi to první začátky, když mladí byli daleko aktivnější.“

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen všem účastníkům bude v neděli 10. prosince. Poté mohou všichni aktéři letošního Hecboje bezplatně vyzkoušet nejen bazén, ale v odpoledních hodinách i kuželnu. Případnou návštěvu obou tělovýchovných zařízení města Tábora lze využít k tréninku na příští ročník.