REPORTÁŽ: Premiéra Příbramského aquatlonu zaujala více dívky

1 (2)V Příbrami vítali příchod jara v sobotu 21. března originálním sportovním způsobem. Premiérový ročník Příbramského aquatlonu nabídl kombinaci plavání s vytrvalostním během, která oslovila 59 dětských a 18 dospělých účastníků. Krásné slunečné počasí navíc vykouzlilo tomuto závodu úžasnou kulisu.

„Čekal jsem, že Příbramský aquatlon přiláká na start přece jen více závodníků. Ale byl to teprve první ročník a lidé si nebyli jistí, co je vlastně čeká. Spíše než běh možná dospělé odradila v plavání vzdálenost 400 metrů. Myslím, že zbytečně. Těm, co dorazili, se totiž akce velice líbila a užili si ji. Věřím, že jsme tak položili základ nové sportovní tradice,“ komentoval účast sportovní ředitel Jan Zikmund.

Pro účastníky této dvoudílné soutěže bylo vypsáno devět soutěžních kategorií – od šestiletých žáčků až po seniorskou kategorii nad padesát let. Aktéry nejprve čekala v Aquaparku Příbram úvodní plavecká disciplína na tratích od pětadvaceti až do 400 metrů . Odpoledne vyrazili do areálu Nový rybník, kde se uskutečnila běžecká část. Zde museli zdolat tratě o vzdálenostech od 300 do 5 000 metrů.

Příbramský aquatlon Příbramský aquatlon Příbramský aquatlon Příbramský aquatlon Příbramský aquatlon

„Na startu se objevili také tři žáčci ve věku šesti až sedmi let – chlapec a dvě dívky. Závod zvládli bez problémů. Zajímavé bylo zjištění, že v mládežnických kategoriích se zúčastnilo více děvčat,“ uvedl Jan Zikmund.

Na nejúspěšnější závodníky čekaly v cíli rozmanité ceny. Dospělí obdrželi poukázky na jídlo nebo termoprádlo, děti například sportovní komplety, ozdobné tapety na stěnu, diplomy, medaile a další drobnosti.

Vítězi jednotlivých kategorií se stali – M 6-7: Filip Kareš, Ž 6-7: Barbora Šindelářová, M 8-9 Lukáš Hadač, Ž 8-9: Eliška Koldová, M 10-11 David Eliáš, Ž 10-11 Tereza Placatková, M 12-13: Miroslav Kudelňák, Ž 12-13: Daniela Karasová, M 14-15: Jiří Vlk, Ž 14-15: Karolína Karnošová, M 16-17: Karel Vavřička, M: Jan Šneberger, Ž: Věra Karasová.