REPORTÁŽ: Přerovského zubra „stopoval“ také pochodník s ročníkem narození 1926!

PřerovŽádné bouřky, ani lijáky, ale naopak ideální polojasné počasí s hřejivým sluníčkem – lepší kulisu si 28. ročník turistického pochodu Za přerovským zubrem a 36. ročník cykloturistické jízdy Na kole Přerovskem opravdu nemohl přát.

Akce, kterou uspořádal Klub českých turistů z odboru Tělovýchovné jednoty Spartak Přerov a která se v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu „ČUS SPORTUJ S NÁMI“ přilákala v sobotu 20. září čtyřiaosmdesát účastníků.

Sedmdesát pochodníků se od přerovské sokolovny mezi 7. a 10. hodinou ráno vydalo na jednu z pěti pěších tras o délce šest až padesát kilometrů. Také cyklisté dali přednost spíše středně dlouhým trasám na 30 a 50 km.

„Zájemců bylo víc než loni, ale bohužel se ve stejném termínu konalo několik dalších zajímavých aktivit – třeba soutěž ve vaření guláše nebo výstava hub. Největší zájem byl o střední trasy 13 a 22 kilometrů a dorazily také rodiny s dětmi, které zdolaly šestikilometrový okruh Přerovským luhem. Padesátku zvládli pouze čtyři stateční,“ komentoval účast Vítězslav Vaculík, jeden z organizátorů.

Mezi účastníky byli nejen turisté z Přerova a Hané, ale také z Brna, Ostravy, Kolína a Prahy. Dva nejstarší účastníci s ročníky narození 1926 a 1929 poctivě odšlapali třináct kilometrů! Ostravský štáb České televize, který průběh obou akcí reportážně zaznamenával, také pořídil s neuvěřitelně čilým osmaosmdesátníkem rozhovor. Pořadatelé odměnili každého v cíli diplomem s kresbou přerovského zubra, drobnými suvenýry a děti omalovánkami.

„Myslím, že pochod i cyklojízda se nám letos vydařily. Kdo k nám chtěl přijet, ten dorazil a užil si nejen příjemné počasí, krásnou přírodu, ale hodnotný sportovní výkon. A to byl také náš hlavní cíl,“ uvedl Vítězslav Vaculík.

DSCF6213 DSCF6211 DSCF6208 DSCF6206 DSCF6203

Foto: Stanislav Dostál