REPORTÁŽ: Přes sto lidí vyrazilo na Turistický pochod okolím Hýskova

Pokud by vše běželo v souladu s tradicí, vyrazili by účastníci sedmého ročníku Turistického pochodu okolím Hýskova do malebné krajiny u řeky Berounky na Nový rok. Takto si museli deset měsíců počkat až na čtvrtek 28. října.

V lednu s námi chodí tak 230 lidí, tentokrát byl zájem asi poloviční, měli jsme přes sto pochodníků. Ti se ale zapojili s vervou do akce, čímž se postarali o perfektní atmosféru, která nás v typicky podzimní den provázela,“ uvedl Ludvík Herejt z pořádajícího sportovního oddílu FK Hýskov.

Nejkratší z úseků měřil tři kilometry a provedl zájemce přímo po Hýskově. Jelikož vedl po zpevněných cestách, ocenili jej senioři, ale rovněž rodiny s dětmi. Střední, šestikilometrový okruh už přinesl lehké stoupání, ale také atraktivní kurz okolo statku a pastvin s koňmi. Nejdelší devítikilometrová trať prověřila fyzičku pochodníků, když je z údolních Stradonic vyvedla do příkrého kopce s krásnými výhledy, aby vzápětí opět sklesala k hýskovskému fotbalovému hřišti.

Na hřišti jsme měli, jako už klasicky, připravený doprovodný program spojený s opékáním buřtů, což je pokaždé velice vděčné. Navíc každý, kdo se pochodu zúčastnil, byl za své snažení odměněn památečním diplomem,“ popsal Ludvík Herejt.

Foto: Ludvík Herejt, FK Hýskov