REPORTÁŽ: Při Běhu kolem Doubravky traťový rekord nepadl

Neděle 6. listopadu se v severočeských Teplicích nesla ve znamení 78. ročníku Běhu kolem Doubravky, nejstaršího závodu tohoto typu v Ústeckém kraji a jednoho z nejstarších v České republice. I tentokrát událost přitáhla pozornost sportovců z blízkého okolí i z dáli.

Zapojilo se více než tři sta běžců napříč kategoriemi. Nejmladší byli Alfréd Michal, Janek Mošál, Kvido Vošvrda a Ester Hamrová, všichni shodně ročník 2020. Nejstarším účastníkem se pak stal pětasedmdesátiletý Josef Kostka,“ uvedl Miroslav Matěcha z pořádajícího sportovního oddílu TJ Hvězda Trnovany.

Jako první se z prostoru startu na tenisových kurtech Panorama pod Doubravkou vydali zápolit o trofeje v 9 hodin muži a ženy v rámci vytrvaleckého závodu na 10 kilometrů – Memoriálu Vladimíra Duška. Ihned po nich odstartoval první z dětských běhů, které bavily diváky spolu s jejich následným vyhlášením až do startu hlavního závodu.

U dětských závodů a dlouhé distance ještě halila prostor startu i okolí mlha, takové to klasické podzimní počasí v plné parádě. Později se už protrhala a na hlavní závod nám dokonce vysvitlo sluníčko. Po deštích, které přišly v pátek i sobotu byly tratě blátivé, k žádnému úrazu ovšem nedošlo,“ informoval Miroslav Matěcha.

78. ročník hlavního závodu na 4 200 metrů alias Memoriálu Ladislava Kořána, který v roce 1945 závod založil a také jej třikrát vyhrál, odstartoval ve 12 hodin. Terén byl značně mokrý, takže traťové rekordy nepadly, přesto byly k vidění zajímavé výkony. Z prvenství a odměny v podobě sportovního vybavení se nakonec radovali Oto Ottenschläger z Winnter Teamu v čase 14:49,99 min a Zuzana Porubčánová z SK Elna Počerady v čase 16:49,97 min.