REPORTÁŽ: Při Běhu Milénia tentokrát rekord nepadl, proti byl namrzlý terén

V sobotu 13. ledna se opět po roce do Chýnova na Táborsku vrátil tradiční silniční Běh Milénia, tentokrát ve svém 24. vydání. Borce v hlavním závodě čekalo 5900 metrů z Chýnova přes Velmovice a Kloužovice zpět do Chýnova, součástí byly rovněž kratší doprovodné dětské běhy. Akce byla součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

Mrzí nás tentokrát trochu slabší účast, zamíchala s tím respirační onemocnění, a tak jsme měli 68 dospělých v hlavním závodě a asi 50 dětí. Ale rozhodně si nenecháme vzít elán do dalšího ročníku, na který se už moc těšíme. Máme podporu ze strany města i samotných závodníků, kteří si akci moc pochvalovali, a to je velká motivace. Co se počasí týče, letos nás to trochu protáhlo, sice bylo lehce pod nulou, ale vlivem větru pocitová teplota odpovídala nějakým minus pěti až deseti stupňům,“ shrnul Tomáš Macháček z pořádajícího Cykloklubu Chýnov.

Zázemí našli vyznavači běhu na chýnovském fotbalovém hřišti, kde se odehrály od 11,30 hodin dětské běhy a kde byl následně ve 13,30 hodin start a posléze i cíl samotného Běhu Milénia. S bezmála šestikilometrovou tratí vedenou zvlněnou krajinou Táborské pahorkatiny si tentokrát nejrychleji poradil Ondřej Kohout z TJ Chyšky v čase 19:46 minut následovaný Jaroslavem Vítkem z Winehouse Jihlava a Davidem Korousem z Triathlon Teamu Tábor. Mezi ženami kralovala Zuzana Prášková z domácího Cykloklubu Chýnov s časem 26:34 minut, druhá doběhla Jitka Dušková z Tábora a třetí Alena Vogelová z Jihočeského klubu maratonců.

Mezi Kloužovicemi a Velmovicemi to tentokrát klouzalo, takže bylo třeba opatrnosti a nový rekord se tak nekonal. Těší nás, že byla plně obsazená kategorie mužů 70+ i že se zapojila coby nejstarší účastnice paní Eva Pláničková, která trať zdolala s nordic walkingovými holemi. Při vyhlášení jsme rozdávali medaile, šampusy i věcné ceny, o fantastické občerstvení pro běžce v cíli se postarali místní hasiči, za což jim patří velký dík,“ uvedl Tomáš Macháček.

Kompletní výsledky na: cykloklubchynov.cz

Foto: Vendy Pilařová a Jakub Homola