REPORTÁŽ: Při Dni náborů na Kraví hoře padl návštěvnický rekord

Sobota 8. září patřila v brněnském areálu Kraví hora především dětem, které v doprovodu rodičů vyrazily za sportem. Na místě bylo připraveno osmdesát stanovišť, která návštěvníkům představila nejrůznější pohybové aktivity. Chlapci a děvčata si mohli vyzkoušet, v čem který sport spočívá a na základě toho si vybrat, kterému by se chtěli věnovat.

„Letošní ročník se opět velmi vydařil, počasí nám přálo, ačkoliv ještě ve středu nebyla předpověď tak docela příznivá. Podařilo se nám překonat návštěvnický rekord z minulého roku. Zatímco loni si na Kraví horu našlo cestu přes 5 000 návštěvníků, tentokrát jich bylo 6 480,“ uvedl manažer Jihomoravské krajské organizace České unie sportu Jakub Koudelka.

Prezentované sporty zahrnovaly kromě těch nejznámějších a dlouhodobě nejrozšířenějších, jako je třeba fotbal, tenis, florbal, atletika, plavání či basketbal i řadu takových, které si většina dětí vyzkoušela poprvé. Jedno za stanovišť tak představilo třeba windsurfing, na dalších se malí návštěvníci dozvěděli, v čem spočívá headis nebo korfbal a jak se liší házená od národní házené. Navzdory ročnímu období nechyběly ani zimní sporty jako lyžování, biatlon či hokej.

V areálu Kraví hora byly jednotlivé sporty rozřazeny do pěti skupin označených barvami a každý, kdo si od jedné barvy vyzkoušel dvě aktivity, se mohl těšit na drobnou odměnu. Ta spolu se zábavnou náplní celého dne vykouzlila dětem úsměv na rtech. „Jsme rádi, že jsme přitáhli další děti ke sportu. A který sport si nakonec vyberou, to už je jen na nich,“ vysvětlil Jakub Koudelka, co je posláním akce.