REPORTÁŽ: Při Festivalu netradičních sportů padl návštěvnický rekord

Že je mezi lidmi enormní zájem o pohyb, dokázal v sobotu 20. srpna pátý ročník NEfestivalu neboli Festivalu netradičních sportů, který hostil Autokemp Konopáč u Heřmanova Městce. Původně organizátoři tipovali, že by se mohlo zapojit na sedm set návštěvníků. Jejich odhad ale nevyšel a je to pozitivní zpráva – do areálu se totiž vydalo více než tisíc zájemců o seznámení se s netypickými sportovními aktivitami.

Naprosto to překonalo naše očekávání, byli jsme mile překvapení a je to skvělá motivace do další práce. Jakmile totiž sklidíme a trochu si odpočineme, už abychom začali plánovat příští rok. Naši hosté se skvěle bavili, po celý den jsme měli plno. Velké štěstí jsme měli na počasí. Zatímco na většině území sobota propršela, u nás bylo příjemných 25 °C a nespadla ani kapka, až potom v osm večer, když už bylo po všem,“ popsal atmosféru akce Ondřej Volejník z pořádajícího sportovního oddílu TJ Jiskra Heřmanův Městec.

Na místě měli návštěvníci na výběr širokou škálu atrakcí. Zapojit se mohli na vodě, k dispozici totiž byly paddleboardy i prkna na skimboarding, nové odvětví, kdy ke svezení stačí už pouhé dva centimetry vody. Kdo se nechtěl namočit, mohl si vyzkoušet třeba novuss, lotyšskou obdobu kulečníku hranou na čtvercovém dřevěném stole, nafukovací překážkovou dráhu, elektrické motorky, cornhole, spikeball, kanjam, Mölkky, dřevěné deskové hry, speedbadminton a mnoho dalšího.

V centru dění byla jako obvykle horolezecká stěna, tam stála fronta zájemců neustále. Vliv na rostoucí popularitu lezectví mají samozřejmě i skvělé výsledky našeho reprezentanta Adama Ondry. Na své si u nás přišli i diváci. Jako novinku jsme letos uvedli tanec na šálách a bylo to báječné, rádi bychom to za rok zopakovali. K vidění pak byly také ukázky agility s border kolií,“ uvedl Ondřej Volejník.