REPORTÁŽ: Při Karlovarském krosu prověřil běžce sníh i mráz

Karlovarské předměstí Stará Role hostilo v neděli 20. listopadu závěrečný počin tamního běžeckého poháru – Karlovarský kros. Letošní ročník byl navíc speciální, jelikož byl již čtyřicátý. Díky tomu si na závěr dne každý bez ohledu na své umístění odnesl domů dárek v podobě památeční samolepky k tomuto jubileu.

Před závodem u nás nasněžilo a ráno pak bylo dokonce až –7 °C. Kvůli tomu jsme měli tentokrát nižší účast především mezi nejmenšími dětmi, které měly startovat jako první. Nakonec se zapojilo 193 vyznavačů terénního běhu, 48 z původně přihlášených se pak vzhledem k podmínkám rozhodlo účast zrušit,“ vysvětlila Lucie Markusková z pořádajícího sportovního oddílu Triatlet Karlovy Vary.

Fotbalové hřiště ve Staré Roli, odkud se startovalo, nejprve ovládly od 10 hodin nejmladší děti kategorií po ročník 2015, které čelily tratím od 120 do 500 metrů. Od 11 hodin je následovaly přípravky, mladší a starší žactvo a dorost na tratích od 1400 do 2000 metrů a konečně ve 12 hodin se dostali na řadu dospělí v hlavním běhu dne na 6000 metrů. Cesty tentokrát nebyly rozbahněné, jak bývá zvykem, ale tvrdé a namrzlé, a tak sportovci dosahovali kvalitních, rychlých časů. Traťový rekord ovšem přesto dokázal odolat.

Po doběhu bylo o běžce pěkně postaráno, maminky od nás z oddílu napekly koláče, buchty a perníčky a k tomu jsme podávali teplý čaj, který po mrazivém závodě skutečně bodnul. Nejlepší běžce jsme odměnili medailemi a diplomy, v dětských kategoriích jsme navíc rozdávali sladkosti a v dospělých prize money, sportovní vybavení, sekty či svatomartinská vína. Všichni navíc získali účastnickou medaili, závodníci si zázemí moc pochvalovali. Tak takhle jsme uzavřeli krosovou sezónu u nás na Karlovarsku,“ uvedla Lucie Markusková.

Výsledky 40. ročníku Karlovarského krosu – muži do 39 let: 1. Tom Tvaroužek (New Roll Runners) 22:44,7 min, 2. Martin Hoffman (Triatlet Karlovy Vary) 22:46,5, 3. Radek Krummer (Triatlet Karlovy Vary) 23:17,1, ženy do 34 let: 1. Eliška Kučerová (Triatlet Karlovy Vary) 27:10,8, min, 2. Barbora Hovorková (USK Akademik Cheb) 27:28,6, 3. Nikola Fischerová (Aš) 29:24,5.

Kompletní výsledky na: sokotime.cz

Foto: Ladislav David