REPORTÁŽ: Při Nočním koloběžkování se les u Stříbrného rybníka hemžil bájnými bytostmi

Dobrodružná výprava za tmy? Takové mají nejen děti nejraději. Dobře si to uvědomují organizátoři Nočního koloběžkování, kteří tak pozvali ratolesti s jejich rodiči i samostatné dospělé vyznavače jízdy na koloběžce už posedmé do Hradce Králové, aby s nimi strávili nezapomenutelný večer. Akce byla součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

Vyšlo nám nádherné počasí, bylo nějakých šestnáct, sedmnáct stupňů a především jasné nebe, takže byly vidět hvězdičky. Dohromady se zapojilo šedesát dvoučlenných týmů ve složení dítě a dospělý doprovod a pak třicet dospělých sólo při závodě nebo vyjížďce. Vše šlo jako na drátkách, nikdo se nezranil ani nezabloudil, takže jsme spokojení a už se těšíme napřesrok,“ uvedl Lukáš Netík za pořádající Sportovní klub RN Hradec Králové.

V kempu Stříbrný rybník na východním okraji Hradce Králové se koloběžkáři setkávali od 18 hodin. Zájem byl i o zapůjčení koloběžek a vybavení, dostavili se totiž také nováčci. Od 20,30 hodin postupně intervalově startovaly děti s doprovodem na čtyřkilometrovou Dětskou stezku s plněním světelných úkolů na čtyřech stanovištích – s jednorožcem, dopravními značkami, netopýry a strašidýlkem Emílkem. Ve 21,30 je pak nahradili dospělí. Ti si mohli zvolit zdolat desetikilometrovou distanci v rámci závodu nebo pohodově projet shodný úsek v podobě nesoutěžní vyjížďky.

Každé dítě po dojezdu vyzpovídal moderátor na mikrofon, mohly se tak cítit jako skuteční vrcholoví sportovci. Podařilo se nám třeba zjistit, že kluky nejvíc oslovily dopravní značky, zatímco holčičky nejvíce zaujal jednorožec. V rámci dopravních značek se junioři seznamovali s jejich významem, takže získali i praktické znalosti. Za splněné úkoly navíc každý získal odměnu, takže odcházeli všichni domů s dobrou náladou a nevšedním zážitkem k tomu,“ popsal Lukáš Netík.

Foto: Katka Rosíková