REPORTÁŽ: Při Předvánočním hecboji dvojic v Táboře si zasportovaly všechny generace

Rozličná sportovní odvětví na souši, ale i ve vodě, s nimiž si poradí s trochou snahy všichni od dětí po seniory, nabídl tradiční Předvánoční hecboj dvojic pro veřejnost, který se uskutečnil první adventní neděli 3. prosince v Táboře. Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi a přilákala devadesát účastníků.

Celkový program ale dokončilo pětapadesát z nich, přece jen někteří neměli tolik času, aby mohli navštívit všechna tři městská sportoviště. Účast také částečně ovlivnila sněhová kalamita, někteří zájemci z vesnic se k nám nedostali nebo až se zpožděním a nestihli třeba úvodní část v bazénu, kde jsme začínali poměrně časně,“ uvedl Zdeněk Krátký z pořádajícího odboru České unie sportu Jižní Čechy.

Den plný sportu začal v táborském městském bazénu od 8 hodin, kdy soutěžící čekalo lovení puků, převážení předmětů či plavání pod vodou. Následně se přesunuli do dvou tělocvičen, kde byla překážková dráha, házení kroužků či basketbalového míče i elektronické šipky. Závěr se odehrál v kuželně, kde se řada účastníků tak skvěle bavila, že se zdrželi ještě po oficiálním konci akce.

Připravili jsme pro soutěžící tematické občerstvení – řízek a bramborový salát. Celkem panovala krásná atmosféra, sešla se totiž fajn parta lidí, kteří si s radostí zasportovali a rozpohybovali se v období, kdy jiné sužuje předvánoční stres a shon. Těším se, že si za čtrnáct dní dáme repete, kdy bude v neděli 17. prosince soukromě pro zúčastněné otevřen městský bazén a kuželna, vyhlásíme vítěze a předáme ceny,“ prozradil Zdeněk Krátký.