REPORTÁŽ: Při Vyškovském Mikulášském běhu se rozdávala nadílka

Sezónu plnou hodnotných sportovních výkonů uzavřel ve Vyškově tradiční Mikulášský běh, jehož se zúčastnili jak členové tamějšího atletického klubu, tak i milovníci pohybu z řad veřejnosti. V sobotu 20. listopadu se uskutečnil již 17. ročník akce, mající podtitul Memoriál Milana Dvořáka.

„Musím přiznat, že jsme velice šťastní, že akce proběhla – a také, jakým způsobem. Ano, účast byla oproti původním odhadům zhruba poloviční, přivítali jsme 146 běžců, přesto u nás vládne spokojenost. Trénovaní závodníci odevzdali, co měli, ostatní účastníci bojovali rovněž naplno. Současně se podařilo naplnit i náborový rozměr akce, z čehož máme pochopitelně radost,“ shrnul Jiří Hajzler z pořádajícího Atletického klubu AHA Vyškov.

Celodenní sportovní program ve vyškovských Smetanových sadech a na přilehlém atletickém stadionu zahájily v 9,40 hodin nejmladší žákyně během na 900 metrů. Postupně následovaly starší kategorie až se v 11,50 hodin dostali na řadu muži a ženy v hlavním závodě na 4 800 metrů. Nejlepší výkon v něm zapsal Michal Šmída z AK Olymp Brno, mezi ženami se top časem blýskla Lenka Hrabovská.

„Atletickou rozlučku jako už tradičně ozvláštnila výjimečná návštěva – Mikuláš s andělem a čertem. Nadílku si odneslo každé z dětí a trojice odměnila i atlety na stupních vítězů, kteří se dočkali perníkových chaloupek a dalších tematických dobrot,“ uvedl Jiří Hajzler.

Výsledky 17. ročníku Vyškovského Mikulášského běhu – muži, finále A: 1. Michal Šmída (AK Olymp Brno) 16:37 min, 2. Jan Šmída (AK Olymp Brno) 17:34, 3. Jiří Huťka 19:32, ženy, finále A: 1. Lenka Hrabovská 20:16 min, 2. Barbora Uhříková (ŠAK Židlochovice) 20:32, 3. Jana Pelikánová 25:27.

Kompletní výsledky na: online.atletika.cz

Foto: Atletický klub AHA Vyškov