REPORTÁŽ: Rusavskou 50ku ovládli cyklisté z Itálie

V sobotu 15. srpna patřil kopcovitý terén v Hostýnských vrších vyznavačům horských kol, kteří sem přijeli změřit své síly s konkurencí v rámci dalšího ročníku závodu Force Rusavská 50ka. Na úspěšné absolvování náročné trati plné stoupání i sjezdů měli pětihodinový limit.

„Navzdory současné situaci se zúčastnilo 448 bikerů, z čehož 414 dokázalo dojet v limitu, to nám udělalo radost. Počasí vyšlo krásně a i atmosféra byla parádní, jelikož dorazila spousta diváků. Na poslední chvíli jsme se ale trochu zapotili, v lese, kudy měla původně vést trať, probíhala těžba, a tak jsme trasu museli narychlo měnit. Naštěstí se to obešlo bez dalších komplikací a vše pak už šlo jako po másle“ pochvaloval si ředitel závodu Miroslav Ševčák z pořádajícího sportovního oddílu SK Rusava.

S padesát kilometrů dlouhou tratí se nejrychleji, tak jako v uplynulém roce, popasovala skupina závodníků z Itálie. „Náš hlavní partner s italskou stranou spolupracuje, a proto se jejich závodníci stali už tradičními postavami v rámci Rusavské 50ky,“ vysvětlil Miroslav Ševčák. Výprava z Apeninského poloostrova obsadila hned pět pozic v rámci nejlepší šestice, pouze na páté místo se dokázal prosadit místní David Bártek.

„Na nejlepší čekaly věcné ceny a každý účastník se mohl zapojit do tomboly, kde se losovalo ze startovních čísel a kde bylo hlavní cenou horské kolo. Zábava následně pokračovala ve večerních hodinách na rusavském koupališti, kde k tanci i poslechu zahrála rocková skupina Skarlet,“ uvedl ředitel závodu.

Výsledky Force Rusavské 50ky 2020 – celkem: 1. Marco Rebagliati 1:43:42 h, 2. Diego Cargnelutti 1:43:43, 3. Martino Tronconi 1:43:43, 4. Johnny Cattaneo 1:43:44, 5. David Bártek 1:46:28.

Kompletní výsledky na www.amchrono.cz.