REPORTÁŽ: Se SnowKidz Tour zavítala do skiareálu Vítkovice – Aldrov vlna zábavy i adrenalinu

Krkonošské lyžařské středisko Vítkovice – Aldrov hostilo v sobotu 22. ledna první z devíti zastavení letošní SnowKidz Tour. Jak název napoví, akce má za účel přitáhnout zájem dětí, ale i jejich rodičů, k zimním sportům na sněhu. Za jejím vznikem před lety stála Mezinárodní lyžařská federace.

„Jakkoliv to ráno vypadalo neslavně, protože se po kopcích proháněla vichřice, nakonec se počasí umoudřilo, mraky zmizely a my si užili perfektní den plný sportovních aktivit všeho druhu. Ani chvilku neležely ladem double ski, zájem vyzkoušet si synchronizaci pohybů na lyžích s parťákem byl enormní. O zpestření se postaraly i snowboardcrossové závody, jež v areálu probíhaly. Návštěvníci plynule přebíhaly mezi naším stanovištěm sledovat souboje na prknech a zase zpět, takže se nikdo ani chviličku nenudil,“ popsala Nicole Pochopová z pořádajícího spolku SnowKidz.

Šňůra bude pokračovat po dalších skiareálech, do března zavítá do Pasek nad Jizerou, Harrachova, na Ještěd, Neklid, Horní Mísečky, Klínovec nebo do střediska Hranice na Božím Daru, ještě jednou se také vrátí do Vítkovic – Aldrova. Princip je jednoduchý a zapojit se může skutečně každý nehledě na předchozí zkušenosti. Stačí přijít a svěřit se do rukou organizátorů, kteří zdarma zapůjčí potřebné vybavení a zajistí rovněž instruktory, kteří budou návštěvníkům k dispozici.

„Zapojit se mohou děti i dospělí a byla by škoda možnosti nevyužít a nezkusit si to. Pro děti pak navíc máme připravený třeba jednoduchý mini fun park, kde si mohou vyzkoušet překážky, jako jsou raily, nebo soutěže o drobné odměny. Tentokrát nás moc mile překvapil zájem o vědomostní soutěž. Celkem se zapojilo přes sedmdesát návštěvníků, což nás velmi potěšilo,“ uvedla Nicole Pochopová.

Foto: Nicole Pochopová/SnowKidz Tour