REPORTÁŽ: Slowpitch v Třebíči přitáhl zájemce o baseball

Tradiční ukončení sezony baseballového týmu Nuclears Třebíč proběhlo v sobotu 12. října na stadionu Na Hvězdě. Proběhl zde již šestnáctý ročník oblíbeného turnaje pro veřejnost nazvaný Slowpitch 2019. Před startem turnaje všichni účastníci uctili památku zesnulého Karla Gotta minutou ticha.

„Začátek dne byl poněkud smutný, nicméně pak se turnaj rozjel a probíhal v tradiční skvělé zábavě, kdy se všichni navzájem hecují a trumfují,“ uvedl hlavní organizátor Jan Urbánek z Nuclears baseball Třebíč a dodal: „S účastí jsme spokojeni. Turnaje se zúčastnilo devět družstev a tentokrát byla většina týmů z řad veřejnosti. O tom svědčily i samotné názvy celků, jako například Bio parta, Mudlové, Rumové víly a podobně.

Za některá družstva nastoupili i hráči klubu. „I když v týmu hrají jen tři hráči – „profíci“ – je to znát. Proto jsou pro ně pravidla trochu upravena – například nesmějí odpalovat na svou silnou stranu. I to však někdy nestačí a to je pak na průběhu a konečném výsledku znát,“ řekl Jan Urbánek.

Název slowpitch v sobě ukrývá jednodušší formu baseballu. Hlavními rozdíly jsou menší hřiště, lehčí pálky a větší a měkčí míče – podobně jako pro softball. Tým může mít také více hráčů než devět, mohou být smíšené a není omezen věk hráčů. Při turnaji jde především o zábavu a prestiž v soubojích mezi celky.

Vítězem šestnáctého ročníku se stal tým s názvem Játra, který si v jednoznačném finále poradil s celkem BIO parta.