REPORTÁŽ: Squash pro všechny v Brně přilákal čtyři stovky zájemců

V pátek 1. června proběhl v brněnském sportovním Centru Viktoria druhý ročník sportovní akce pořádané především po děti a mládež nazvané Squash pro všechny.

„V průběhu dne se v areálu vystřídalo přes čtyři sta návštěvníků. Především dopolední program, kdy jsme měli venku postavený mobilní nafukovací kurt, byl pro ty nejmenší velkým zážitkem. A i když se během dopoledne několikrát rozpršelo, a nakonec nás zahnala bouřka do haly, s celou akcí jsme velmi spokojeni,“ uvedl hlavní organizátor akce Radim Švec.

Ve squashové školičce pro nejmenší si pod vedením zkušených trenérů mohli účastníci vyzkoušet různé dovednosti. Organizátoři připravili také zkušební a ukázkové tréninkové jednotky a zápasy dětí i ostatních zájemců se špičkovými hráči a juniory brněnského squashového klubu.

„Hlavním bodem programu byla autogramiáda a exhibiční zápas českých reprezentantů. Za podpisový stůl usedli mistr a vicemistr České republiky Daniel Mekbib a Martin Švec. Poté, co podepsali a rozdali všechny podpisové karty, sehrál Daniel Mekbib s mistrem České republiky do patnácti let a vicemistrem Evropy do sedmnácti let Markem Panáčkem exhibiční duely,“ přiblížil program Dětského dne Radim Švec a dodal: „V tuto chvíli již máme plně obsazen letní příměstský tábor a také prázdninový kemp. A dalších dvacet pět až třicet nadšenců hlásilo, že k nám přijdou trénovat ještě před prázdninami.“

 

?

?

?