REPORTÁŽ: Střelecký ostrov ovládli malí i dospělí lučištníci

V úterý 14. dubna s na Střeleckém ostrově v Praze v areálu SK Start Praha uskutečnil již třetí ročník akce nazvané Lukostřelba pro každého. Během celého dne si bezplatnou výuku lukostřelby vyzkoušelo přes 150 zájemců z řad mládeže a veřejnosti.

Luk

V rámci týdne lukostřelby se na Střelecký ostrov vydali zejména žáci ze základních škol, ale organizátoři se připravili i na dospělé zájemce. „Právě dopolední program jsme více zaměřili na školy. Střelbu z luku si přišlo vyzkoušet více než sedmdesát žáků. Odpoledne jsme se pak už věnovali ostatním příchozím,“ komentoval průběh akce hlavní pořadatel a velký propagátor lukostřelby František Hadaš.

Všem zájemců od 8 let se zkušení trenéři lukostřelecké školy SK Start Praha snažili předat základy instinktivní střelby. Výsledkem bylo, že všichni, co se do bezplatné výuky zapojili, odcházeli s pocitem, že dokáží z luku bez problémů vystřelit.

„Akce se z mého pohledu vydařila, vyšlo nám krásné počasí a také atmosféra na Střeleckém ostrově byla příjemná. Uvažujeme proto o tom, že ji ještě jednou letos před začátkem letních prázdnin zopakujeme. A příští rok s ní samozřejmě znovu počítáme,“ upřesnil plány František Hadaš.

 

lukostřelba 1 lukostřelba 2 lukostřelba 3