REPORTÁŽ: Telnický rohlík 2014: účastníci se i bez lyží proplétali slalomovými brankami

Telnický rohlík 2014Osmadvacátý ročník závodu v obřím slalomu s názvem Telnický rohlík, který se konal vsobotu 27. prosince ve Ski areálu Telnice, se v letošním roce nesl ve znamení velké výzvy. Závodníci – doposud zvyklí zdolávat prudkou trať jen na lyžích – se letos kvůli nepřízni počasí museli proplétat mezi brankami po vlastních nohách. Telnický rohlík se totiž poprvé ve své historii nesjížděl, ale běžel!

Na sjezdovce se sice místy objevily závěje, jinde se však zelenala tráva, což předznamenalo členitý a především nelehký terén. Není tedy divu, že účast nebyla tak hojná jako v minulém roce, přesto se na startovní dráhu postavilo přes sto odvážlivců.

„Teplota nakonec klesla pod bod mrazu, takže jsme měli po celou dobu závodů puštěná sněhová děla, jež dokreslovala zimní atmosféru, nicméně pohled na 108 nadšenců v teniskách a botách byl jasným signálem, že zima letos přišla pozdě. Na běžce čekal velmi členitý terén, místy závěje a hluboký sníh, o kus dál zase vykukovala tráva a hlína. Přesto všichni slalom s osmi brankami dokončili bez sebemenší úhony. Nejvíce borců startovalo v kategorii 35-50 let. Nejmladšímu ´slalomáři´ byly teprve čtyři roky, nejstaršímu však 68 let,“ popisuje podmínky i průběh závodu předseda organizačního výboru Jindřich Holinger ze SKI klubu Telnice.

   Telnicky rohlik 2014 Telnicky rohlik 2014 Telnicky rohlik 2014 Telnicky rohlik 2014

Ve čtyři hodiny odpoledne proběhlo slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších závodníků, kteří se s chutí zakousli do oblíbených půlmetrových telnických rohlíků. Zábava však pokračovala i po předání cen, když se diváci i sportovci sešli v nově otevřeném občerstvovacím stanu v dolní části sjezdovky.

Telnicky rohlik 2014Telnicky rohlik 2014Telnicky rohlik 2014Telnický rohlík

„S průběhem akce jsme všichni spokojeni a jsme rádi, že jsme ji i po dvou změnách termínu zorganizovali. Byla to nepochybně zajímavá a pro závodníky také dost náročná soutěž. Příště bychom si už však rozhodně přáli, aby se opět jezdilo na sněhu,“ dodává Jindřich Holinger.

Kompletní výsledky naleznete na http://www.telnickyrohlik.cz/vysledky-/.