REPORTÁŽ: Tenisový Akuna Cup v Přerově přilákal tři sta dětí

V sobotu 30. června v areálu přerovského tenisového klubu Precheza vyvrcholil týden tenisu nazvaný Akuna Cup pro děti. V jeho průběhu se do akce zapojilo přes 300 dětí.

„Hlavním cílem této akce bylo ukázat hru tenisu široké veřejnosti a dát jí možnost vyzkoušet si kvalitní tenisové vybavení a práci s profesionálními trenéry. Především jsme chtěli malým dětem a jejich rodičům ukázat, jak se děti připravují, jak trénují a přitáhnout je k tomuto krásnému sportu,“ uvedla hlavní organizátorka z pořádajícího klubu Daniela Hučková.

Například již minulý pátek se na kurtech objevilo 140 dětí ze šesti přerovských mateřských škol. V sobotu do areálu zavítalo 161 dětí ve věku od 5 do 18 let.

Účastníkům své zkušenosti předávalo jedenáct trenérů z tenisového klubu TK Precheza Přerov, kterým pomáhali i závodní hráči od 18 do 23 let. Mezi mladé tenisty přišel například i tenista Jiří Novák nebo otec Radka Štěpánka Vlastimil.

Sobotní akce probíhala ve čtyřech věkových kategoriích. První a druhou kategorií byly děti do osmi let, které soutěžily v těchto disciplínách – driblování s tenisovým míčem, dovednosti s tenisovou raketou, běh s raketou a míčem mezi překážkami, hra tenisu přes minisítě – minitenis, člunkový běh, přeskoky přes švihadlo, učení tenisových úderů (forhend, bekhend, volej). Účastnilo se celkem 90 dětí, které za splnění všech činností obdržely medaili a sladkou odměnu.

„Díky této propagaci se nám do tenisové školičky přihlásilo asi dvacet nových dětí a mnoho dalších tuto možnost zvažuje. Tito zájemci budou nyní pravidelně trénovat minimálně dvakrát týdně,“ doplnila Daniela Hučková.

Třetí kategorie byla učena adeptům od 8 let do 13 let. Účastnilo se celkem 49 dětí. Zahrál si s nimi také bývalý profesionální tenista Jiří Novák. Děti soutěžily v těchto disciplínách – driblování s míčem, přeskoky přes švihadlo, člunkový běh, hra v tenise, soutěž v postřehu na tenisový míč, sprint na dvorci, hod medicinbalem.

Poslední kategorii tvořili hráči do 18 let – zde nastoupilo 22 mládežníků. Zkusili si zahrát tenis s profesionálním vybavením závodních tenisových raket a s profesionálními trenéry. Většinou se jednalo o mládež, která se k tenisu dostane pouze několikrát do roka, ať již na dovolené či náhodně. „Mnoho z těchto účastníků se rozhodlo, že se chtějí tenis naučit hrát alespoň rekreačně a mají zájem o členství v našem klubu,“ řekla Daniela Hučková.