REPORTÁŽ: Teplo vyznavače triatlonu v Hradci Králové nesežehlo, prvenství obhájil Bednarský

Pravé letní počasí lákalo o víkendu k vodě, mnozí si však k plavání přidali i další pohybové aktivity. Ty jim nabídl 14. ročník Hradeckého terénního triatlonu, který v kouzelném prostředí královéhradeckých lesů uspořádal SK RN Hradec Králové.

Na start v centru závodu u oblíbeného koupaliště Biřička se postavilo 150 triatletů v hlavní kategorii, v dalších doprovodných soutěžích se navíc objevilo 48 dospělých a 25 dětí.

„Myslím, že letošní ročník se povedl. Přispělo k tomu i pěkné počasí, které přišlo po chladných dnech. Při nich jsme nepočítali s tak velkou účastí, takže jsme byli příjemně překvapeni. Naplnila se hlavní poslání našeho závodu i cíl, pro který vše pořádáme – připravit pohodový závod pro děti a širokou veřejnost. Vesměs jsme zaznamenali kladné ohlasy, které směřovaly jak k jednotlivým tratím, slavnostnímu vyhlášení, kdy jsme věcnými cenami odměňovali tři nejlepší v každé kategorii a v té hlavní i štafetách také financemi, tak i k losování bohaté tomboly,“ pochvaloval si jeden ze dvou hlavních organizátorů a letošní mistr světa v kvadriatlonu Leoš Roušavý.

V hlavním závodě čekalo účastníky 400 metrů plavání, 19 kilometrů jízdy v terénu na kole a čtyři kilometry běhu. Kategorie Easy pro triatlonové začátečníky určovala 150 metrů plavání, pět kilometrů na kole a 1,5 kilometru běhu. Ti nejmenší museli absolvovat 1,5 kilometru na kole a 500 metrů běhu.

Loňské prvenství v absolutním pořadí obhájil Vojtěch Bednarský, nejrychlejší ženou byla Markéta Roubalová.

„Hrával jsem aktivně fotbal, ale je to kontaktní sport, u kterého je s přibývajícím věkem stále větší hrozba zranění. Protože miluji pohyb rád, rád soutěžím a překonávám svoje výkony, rozhodl jsem se pro triatlon, jehož tři disciplíny se vhodně doplňují a z výše uvedených důvodů mně vyhovují. Hradecký ´teréňák´ byl letos můj čtvrtý triatlon a mám pro něj jen samou chválu – ze všech byl nejlepší. Oceňuji velice kvalitní přípravu, zajištění i samotné provedení. Bylo sice velké teplo, ale tratě pro kolo i běh vedly v příjemném lesním terénu, kde by stín. A navíc, pořadatelé nadstandardně pomatovali na potřebné občerstvení. K dispozici bylo dostatek pití – obyčejné, iontové, kofola, pivo či občerstvení v podobě kousků melounu. V ceně startovného jsme měli i koláčky a poukázku na jedno těstovinové jídlo. Velká jednička pořadatelům – a jsem přesvědčen, že za rok ji udělím znovu!“ neskrýval nadšení z vydařené akce její pravidelný účastníkům, čtyřicetiletý Petr Moník z Hradce Králové.

Výsledky – hlavní závod: 1. Vojtěch Bednarský (TNF Bike team) 1:16:09,3 hod., 2. Marek Ryška (Mountaintime Felt Aropec) -2:17,3 min., 3. Václav Válek (Roztoky) – 5:31,4. Nejlepší žena: Markéta Roubalová (SK Kola Víšek) 1:34:43,2 hod. Soutěž štafet: Petr Kučera, Oldřich Schejbal 1:20:03,0 hod. Kategorii Easy Michal Hanyk (AC Turnov), Xterra Kids Zuzana Krátká, Xterra mini Veronika Dusová.

Kompletní výsledkové listiny na www.triatlonhradec.cz.