REPORTÁŽ: Terénní triatlon Kiwi muž ovládl po třech letech opět Filip Eberl

Už týden před závodem dokázal terénní triatlon Kiwi muž naplnit kapacitu maximálního počtu 120 účastníků, a tak bylo jasné, že bude v sobotu 5. srpna v Karlových Varech na co koukat. Vyznavači všestrannosti sem zamířili na závod již po dvaatřicáté a tradiční událost přitáhla i zástupy diváků, kteří se především při plavecké části na koupališti Rolava a posléze v cíli běhu postarali o perfektní atmosféru. Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

Měli jsme velké štěstí na počasí. Zatímco na jiných místech republiky pršelo po celý den, u nás nespadla ani kapka a bylo příjemných 19 °C, což je pro náš sport ideální. Deště z předcházejících dní ovšem ovlivnily cyklistickou terénní část. Ta byla velice náročná, jelikož byla rozbahněná, a to se projevilo na časech závodníků, které byly letos na kole pomalejší než jindy. Měli jsme dokonce několik pádů, naštěstí ale nic závažného,“ popsal podmínky letošního ročníku Kiwi muže Jan Drahoš z pořádajícího sportovního oddílu X-tri Karlovy Vary.

Startovním centrem se stal karlovarský Rekreační areál Rolava, kde byl závod ve 14 hodin zahájen. Na jeho úvod čekalo triatlonisty 500 metrů plavání, posléze 23 kilometrů na horském kole a na závěr 3 kilometry běhu do cíle v Dalovicích. V kategorii Elite po třech letech opět dosáhl na prvenství Filip Eberl z Kilpi Kome Klubu, když porazil druhého reprezentanta Jana Kubíčka z JK Racingu. Třetí skončil Zdeněk Chudáček z 321start. Ve dvoučlenném ženském poli v elitní kategorii porazila Jana Dubcová z Bjež Racing Teamu druhou Ivetu Duspivovou z Kilpi Kome Klubu. Kromě hobby závodu nescházely ani štafety, kde nejlepší čas zapsalo trio Barbora Baslerová, David Langer a Lukáš Hamata.

Tady bych rád upozornil na čas Barbory Baslerové v plavání, který činil 8:51 min, což je výrazně kvalitní výkon. K naší velké radosti nechyběli ve startovním poli pánové Michal Havlíček a Jiří Puš, kteří jsou takovými matadory našeho závodu se spoustou účastí na svém kontě. Vítězové obdrželi poháry a věcné ceny a o příjemné prostředí v cíli se postarala kapela Sympaťáci, která hrála od čtyř hodin až do půl desáté. Když už jsme u toho, to je vlastně také pozoruhodný výkon,“ usmíval se Jan Drahoš.

Výsledky 32. ročníku terénního triatlonu Kiwi muž – muži elite: 1. Filip Eberl (Kilpi Kome Klub) 1:16:50,2 h, 2. Jan Kubíček (JK Racing) 1:18:10,1, 3. Zdeněk Chudáček (321start) 1:18:35,3, ženy elite: 1. Jana Dubcová (Bjež Racing Team) 1:22:29,3 h, 2. Iveta Duspivová (Kilpi Kome Klub) 1:41:11,6, muži hobby: 1. Pavel Vojta (Žižkovský tygři) 1:23:17,9 h, 2. Aleš Beránek (Kadaňák a taky trochu Nejdečák) 1:24:00,7, 3. Jiří Šilhan (Bike Team Nejdek) 1:25:12,6, ženy hobby: 1. Kateřina Jungmannová (Triatlet Karlovy Vary) 1:32:22,0 h, 2. Viktorie Marinková (Kilpi Kome Klub) 1:36:01,6, 3. Lenka Laudová (Plzeň) 1:40:30,2, štafety: 1. Barbora Baslerová, David Langer, Lukáš Hamata (Team DL) 1:12:06,2 h, 2. Barbora Herren, Miroslav Brill, Michal Báťa (Legendy Karlovarska) 1:15:13,6, 3. Vladimír Malý, Petr Chmelík, Romana Šonková (Mrakomor Team) 1:22:14,8.

Kompletní výsledky: sokotime.cz