REPORTÁŽ: Tlapnet Cup v Hradci Králové nabídl to nejlepší z trojkového basketu

Seriál mistrovství České republiky v basketbalu tři na tři pokračovalo v sobotu 27. června zastávkou v Hradci Králové. V rámci Tlapnet Cupu, jenž je součástí Chance 3×3 Tour, se na Masarykově náměstí v srdci východočeské metropole představilo dvaatřicet mužských, jedenáct ženských a osmnáct juniorských týmů, celkem okolo 240 basketbalistů, mezi nimiž nechyběla ani skutečná česká elita.

„Na rozdíl od předcházejících dvou turnajů, které se odehrály v Kroměříži a Českých Budějovicích, jsme měli štěstí na počasí. Díky tomu se do centra Hradce přišlo podívat skutečně hodně diváků, pro které jsme kromě napínavých zápasů hraných souběžně na čtyřech hřištích měli přichystaný i doprovodný program s vystoupením taneční školy Time Dance a ukázkou freestyle basketbalu v podání Daniela Kliky. Vzhledem k tomu, že jsme měli takřka tropické podmínky, pochopitelně nechybělo ani občerstvení,“ uvedl Matěj Jarkovský z pořádajícího sdružení Sport and Culture Entertainment.

Jako první se do bojů o prvenství v turnaji zapojili od 10 hodin muži, ženy se k nim připojily ve 13 hodin. Po úvodních utkáních ve skupinách turnaj v odpoledních hodinách dospěl do vyřazovací fáze, kam postoupilo šestnáct nejlepších mužských a šest ženských týmů. Z výhry v kategorii Elite se radovali hráči Ball Up Teamu, v ženské kategorii je na stupni nejvyšším doplnily basketbalistky celku Sázavské loupáky. Odměnou nejspěšnějším týmům byly prize money, cen se dočkali i nejlepší hráči v doprovodných soutěžích ve střelbě za tři body a ve smečích.

„Velkým tahákem byla účast profesionálních hráčů včetně některých stávajících či bývalých reprezentantů, kteří předvedli své umění široké veřejnosti. Třeba členy vítězného mužstva byli Tomáš Vyoral a Kamil Švrdlík z BK Pardubice spolu Tomášem Pomikálkem z BK Děčín, barvy týmu #31 zase hájil Filip Novotný, který po loňské brněnské štaci bude od nové sezóny oblékat dres BC Kolín. V ženách se představila někdejší pivotka národního týmu Ilona Burgrová, současná opora domácích Hradeckých lvic Pamela-Therese Effangová či hradecká rodačka Kateřina Křížová,“ prozradil Matěj Jarkovský.

Výsledky Chance 3×3 Tour Tlapnet Cupu Hradec Králové – muži: 1. Ball Up Team (Lukáš Rous, Kamil Švrdlík, Tomáš Pomikálek, Tomáš Vyoral), 2. Coco Jambo (Bartołomiej Broniecki, Adrian Mroczek-Truskowski, Grzegorz Olech, Szymon Milczyński), 3. Get Benched Academy (Richard Barac, Jan Šop, Tomáš Stibor, Štěpán Brix), 4. 3PTS Contest (Kryštof Kavan, Jonáš Kavan, Mikuláš Pavlík, Petr Lazecký); finále: Ball Up Team – Coco Jambo 14:11; o 3. místo: Get Benched Academy – 3PTS Contest 19:16; ženy: 1. Sázavské loupáky (Klára Marečková, Andrea Klaudová, Klára Vojtíková, Michaela Hartigová), 2. Hvězdice z Brna (Tereza Zítková, Kamila Hošková, Lucie Hošková, Tereza Vitulová), 3. VVA (Pamela-Therese Effangová, Gabriela Mervínská, Monika Satoranská, Veronika Aulichová), 4. Slávie OU (Adéla Morávková, Gabriela Busková, Kateřina Káňová, Michaela Drtilová); finále: Sázavské loupáky – Hvězdice z Brna 15:9; o 3. místo: VVA – Slávie OU 19:5.

Kompletní výsledky na play.fiba3x3.com.