REPORTÁŽ: Tour de Ralsko byla tahákem, do pedálů šláply stovky cyklistů

Dlouhá léta bylo okolí vrchu Ralsko vojenským prostorem, cvičiště zde bylo již za císaře Josefa II. To se relativně nedávno změnilo, unikátní krajina spadající pod CHKO Kokořínsko – Máchův kraj se otevřela veřejnosti, byla v roce 2016 vyhlášena Národním geoparkem a pravidelně už nějaký čas hostí rovněž sportovní události, jako je populární Tour de Ralsko. Akce, jež byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi, se letos uskutečnila podevatenácté.

Za nás musím říct, že to byl organizátorský sen. Vše běželo jak na drátkách, závody se obešly bez komplikací, nikdo nezabloudil a máme vesměs velmi příjemné ohlasy. Celkem se zapojilo 450 dospělých a přes dvě stovky dětí, což je další důvod k velké radosti. Přálo nám rovněž počasí, tropy vystřídaly příjemné teploty kolem 23 °C a v tom se hned jede jinak,“ pochvaloval si Ondřej Litresits z pořádajícího sportovního oddílu Mimoňští sršni.

Právě v Mimoni byl startovní areál, odkud postupně vyrážely různé kategorie do bojů o prvenství. Nejprve od 9,30 hodin své dovednosti předvedly děti, které se utkaly na tratích různých obtížností. Ve 13 hodin je pak shodně následovali dospělí na obou distancích – na 30 i 47 kilometrů. A právě ta delší se letos zapsala do dějin Tour de Ralsko.

Ano, je to tak, máme nový traťový rekord. Čas o hodnotě 1:28:46 h zapsal Michal Bubílek z Merida Bikeranch Teamu. Vítězové si mezi sebou podělili na zakázku vyrobené trofeje, sportovní vybavení a výživové doplňky, děti si pak odnášely tašky plné dobrot. Celkově v nás je dobrý pocit z kvalitně připravené akce, což je k nezaplacení,“ uvedl Ondřej Litresits.

Výsledky 19. ročníku Tour de Ralsko – muži celkem: 1. Michal Bubílek (Merida Bikeranch Team) 1:28:46 h, 2. Vojtěch Slavík (Eleven Head Cyklo Team) 1:29:33,29, 3. Filip Endler (Lawi Stars Giant) 1:31:42,23, ženy celkem: 1. Kristýna Pejšová (Ghost Team) 1: 56:30,76 h, 2. Pavla Hrníčková (MC Český ráj) 1:56:56,05, 3. Claudia Seidl (PSV Zittau e.V.) 1:57:10,63.

Kompletní výsledky na: irontime.cz

Foto: Hornettlon.cz