REPORTÁŽ: Tradiční Čas-OFF-ka na Šerák s novým rekordem trati

První červencová sobota přivedla milovníky horských kol do Hrubého Jeseníku, aby na náročné trati změřili své síly v rámci devátého ročníku závodu Čas-OFF-ka na Šerák. Zatímco dopoledne patřilo dětským závodům na distancích od 100 do 3000 metrů, ve 12 hodin startovaly kategorie starší žáci, starší žákyně a kadetky na sedmikilometrovou trať s převýšením 452 metrů a rovněž muži, ženy a kadeti na plné jedenáctikilometrové trase s převýšením úctyhodných 811 metrů.

„Počasí nám vyšlo nádherně, ostatně jak už to u nás bývá zvykem. Trochu jsme samozřejmě měli strach, jak účast ovlivní koronakrize, ale nakonec se k nám sjel takový počet závodníků, na jaký jsme zvyklí – přivítali jsme tak 75 dětí a 134 dospělých. Moc nás potěšilo, že si tradičně nenechal Čas-OFF-ku na Šerák ujít nejstarší účastník, Jiří Hrdina z Jeseníku, kterému je 77 let,“ uvedl ředitel závodu Ladislav Chmelař z pořádajícího sportovního sdružení eSeNBáci.

S náročnou tratí vedoucí na vrchol Šeráku v nadmořské výšce 1351 metrů si nejlépe poradil Filip Řeha z týmu Pardus Tufo, který svým časem 38 minut a 28 sekund stanovil nový rekord závodu, který se jel coby jedna z částí seriálu Jesenický šnek. Mezi cyklistkami se do cíle nejrychleji propracovala Tereza Nesetová z In-Life Cycling Teamu v čase 51:24.

„Pochopitelně máme velkou radost, že se letos podařilo pokořit několik let starý rekord, a to hned o půl minuty. Celkově se akce vydařila, opět proběhla v přátelské atmosféře a v odpoledních a večerních hodinách program dole v Domašově završilo slavnostní vyhlášení, tombola a taneční zábava s DJem,“ popsal Ladislav Chmelař.

Výsledky 9. ročníku Čas-OFF-ky na Šerák – muži: 1. Filip Řeha (Pardus Tufo) 38:28 min, 2. Matyáš Strupek (Biketeam TJ Zlaté Hory) 41:33, 3. Tomáš Satke (In-Life Cycling Team) 42:12, ženy: 1. Tereza Nesetová (In-Life Cycling Team) 51:24 min, 2. Lenka Kašparová (Biketeam TJ Zlaté Hory) 1:05:02 h, 3. Petra Binderová (Head Pro Opava) 1:05:36.

Kompletní výsledky na esenbaci.com.