REPORTÁŽ: Třebíč ovládla baseballová show

Třebíč – V neděli 14. října se na baseballovém stadionu Nuclears Třebíč příznivci baseballu rozloučili s letošní sezónou oblíbeným turnajem Slowpitch. Letošní 15. ročník se stal součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Od rána bylo v Třebíči krásné počasí. Do turnaje se nakonec přihlásilo osm týmů z řad veřejnosti, hráčů a přátel klubu. Hrálo se na třech hřištích, kde po celý den vládla bojovná nálada,“ řekl hlavní organizátor Jan Urbánek z Nuclears baseball Třebíč.

Finálový duel mezi ostříleným družstvem Jožanovi játra a týmem Howada byl napínavý až do samého konce. Nakonec se z vítězství 15:8 radoval druhý jmenovaný tým složený ze současných juniorských hráčů klubu a nových adeptů.  „Protože jde při turnaji především o zábavu a prestiž mezi celky, omezili jsme našim juniorům trochu pravidla, tak abychom síly trochu vyrovnali. Například hráči chodili obráceně na pálku a jiné. I přesto se ukázalo, že byli nejlepší a vítězství si zasloužili,“ uvedl Jan Urbánek.

Název slowpitch v sobě ukrývá jednodušší formu baseballu. Hlavními rozdíly jsou menší hřiště, lehčí pálky a větší a měkčí míče – podobně jako pro softball. Tým může mít také více hráčů než devět. Jednotlivé týmy mohou být i smíšené a také není omezen věk hráčů. Nejdůležitější je v prvé řadě originální název.

Konečné pořadí: 1. Howada, 2. Jožanovi játra, 3. Kvančo skvadra, 4. Happy šutrs, 5. Bio parta, 6. Olejáři, 7. Rumové víly, 8. Starý páky