REPORTÁŽ: Triatlonu Podroužek v Netolicích vládli favorité

Sobota a neděle 13. a 14. srpna patřily v autokempu Podroužek v jihočeských Netolicích vyznavačům všestrannosti. Potřinácté se zde uskutečnil Triatlon Podroužek, který byl součástí Jihočeského poháru, a rovněž dva doprovodné závody – Terénní supersprint triatlon a Aquatlon Podroužek. Na start závodů si našlo cestu více než osmdesát sportovců.

Vše šlo jako po másle. Počasí bylo velice příznivé a obešlo se bez deště. Ten vydržel, dokud jsme neuklidili, a až pak se spustil. Oba dva dny přinesly napínavé souboje a my jsme rádi, že máme za sebou další úspěšný ročník. Velké poděkování za podporu v této souvislosti patří městu Netolice a rovněž majitelům kempu, že nám poskytují zázemí,“ uvedla Iveta Šimůnková z pořádajícího Triatlonového sportovního klubu České Budějovice.

Dvoudenní program zahájil v sobotu dopoledne Triatlon Podroužek. Závodníci při něm museli absolvovat 500 metrů plavání, 15 kilometrů na horském kole a 4,5 kilometru běhu. Startovní pole svou přítomností ozdobili reprezentantka České republiky v zimním triatlonu Šárka Grabmüllerová, horolezec Ivo Grabmüller, který dokázal zdolat nejvyšší hory šesti světadílů, či mistr Evropy v cross triatlonu Jan Hron. A byl to právě on, kdo zvítězil v mužské kategorii, mezi ženami vystoupala nejvýše podle očekávání Šárka Grabmüllerová.

Sobotní odpoledne vyplnil Terénní supersprint triatlon s 250 metry plavání, 7,5 kilometry na kole a 3 kilometry běhu, který byl koncipován tak, aby se do něj mohli zapojit i triatlonoví nováččci. Poslední částí programu byl následně v neděli dopoledne Aquatlon Podroužek, štafetový závod trojic. Každý z týmu při něm musel absolvovat 280 metrů v rybníku a posléze 2,8 kilometrů běhu.

Vítězům jsme nachystali kromě medailí potravinové balíčky a věcné ceny. A odměny se dostalo i nám! Závodníci si akci moc pochvalovali a měli jsme tu partu, která hlásila, že je letos přivedl poprvé kamarád a že se za rok vrátí a vezmou s sebou zase další, nové kamarády. Když tohle člověk slyší, je to krásná pochvala a velká motivace do další práce,“ usmívala se Iveta Šimůnková.

Výsledky 13. ročníku Triatlonu Podroužek – muži celkem: 1. Jan Hron (ŠuTri Prachatice), 2. Václav Zajíc (TriSK České Budějovice), 3. Jiří Koptík (TriSK České Budějovice), ženy celkem: 1. Šárka Grabmüllerová (BH triatlon České Budějovice), 2. Jana Tučková (Trisk České Budějovice), 3. Dana Adámková (TT Tálín), Terénní supersprint triatlon – muži: Jiří Koptík st. (TriSK České Budějovice), ženy: Monika Strnadová (TriSK České Budějovice), štafety: Kristýna Koptíková (plavání), Ondřej Sedláček (kolo), Kateřina Sedláčková (běh), Aquatlon Podroužek: David Koranda, David Strnad, Michal Černý.