REPORTÁŽ: Trnava Xrace ve znamení hned dvou zlatých hattricků

Obec Želiv proslavená Santiniho klášterním komplexem žila kromě kultury od pátku 27. května do neděla 29. května rovněž sportem. Na tamejší slalomový kanál Trnávka, který je nejobtížnější v Evropě a jedním z nejnáročnějších na světě, zavítali kajakáři a kanoisté, aby zde zabojovali o trofeje hned v několika disciplínách – ve sprintu, fun slalomu a kayakcrossu.

Kayakcross je odvětvím, které si v Paříži odbude svou olympijskou premiéru. Princip je stejný, jako jej známe ze skicrossu či snowboard crossu. Na trať se současně vydají čtyři borci a dva, kteří budou v cíle nejrychleji, postoupí vždy do dalšího kola až po finále,“ popsal David Felgr z pořádajícího sdružení Trnava-X-Race.

V pátek měli vodáci možnost se rozjezdit a seznámit se blíže se všemi záludnostmi kanálu V sobotu už se naplno rozhořely souboje o trofeje – program bedlivě sledovaný diváky ze břehu zahájil fun slalom, následoval sprint a na závěr kayakcross. Celkem se v průběhu víkendu nechalo slalomářskýcm kanálem Trnávka k vyplutí zlákat 110 vodáků.

Většina z nich se přitom nenechala omezit pouze jednou disciplínou a zapojila se hned několikrát. A to se vyplatilo – hned dvakrát totiž mohli být diváci svědky zlatého hattricku, to když Veronika Vojtová z USK Praha v kategorii K1 a Jan Choutka z Hiko Teamu nenašli přemožitele při slalomu, sprintu a ani kayakcrossu.

Naše akce má vždy i společenský rozměr, proto máme doprovodný program jako je dražba vodáckého vybavení, živá hudba a podobně. I tentokrát to přispělo k báječné atmosféře. Nejlepší se dočkali odměny v podobě medailí, diplomů a věcných cen. Když se k tomu navíc připojilo skvělé počasí, nemůžeme náš podnik hodnotit jinak než jako nesmírně vydařený,“ uvedl David Felgr.

Kompletní výsledky: txr.cz