REPORTÁŽ: Turisté šlapali v okolí Berounky za Otou Pavlem

Krásné letní počasí přilákalo v sobotu 24. června do Branova 640 turistů, kteří absolvovali 34. ročník Pochodu krajem Oty Pavla. Trasy o délce 10, 15 a 25 km vedly křivoklátskými lesy v okolí řeky Berounky.

Mezi 7. a 10. hodinou vyráželi na trať od branovské sokolovny pochodníci všech generací – včetně malých dětí, maminek s kočárky i cyklistů, kteří se na horských kolech vydali na nejdelší okruh.

„Účast byla letos velice dobrá, protože v nedalekém okolí se konalo hned několik dalších sportovních akcí nebo pivní slavnosti. Potěšilo nás, že dorazilo hodně mladých lidí. Na trati jsme každému dávali tatranku a láhev s vodou. Vše proběhlo bez problémů a aktéři si pochod určitě užili,“ řekl jeden z organizátorů z Tělovýchovná jednoty Sokol Branov Jaroslav Horáček.

Nejstarší účastník měl v křestním listu ročník narození 1924, naopak ten nejmladší datum 10. dubna 2017, a tak logicky projel trať s rodiči v kočárku. Nejvzdálenější turistkou byla paní z Dubnice nad Váhom.

V cíli čekal na každého pamětní diplom a také bohaté občerstvení v podobě párků, tlačenky, zabijačkového guláše, ovaru, kuřecích řízků či grilovaného masa.

Součástí akce byl také celodenní kulturní program. V okolí branovské sokolovny se představily například dětský orchestr ZUŠ Rakovník, taneční skupina žen Sokola Broumy, orchestr Kastelán, skupina Ideal Band a své umění na fotbalovém hřišti předvedli i letečtí modeláři z Rakovníka. U pamětní desky Oty Pavla se uskutečnil pietní akt.