REPORTÁŽ: Turnaj A hop v TeamGymu byl tahákem víkendu v pražských Střešovicích

Když se dají dohromady atraktivní disciplína, příjemné prostředí a působivé kostýmní i pohybové kreace, nemůže to dopadnout jinak než na výbornou. Své o tom vědí ve sportovním oddílu SK Gymsport Praha, jelikož po neděli 12. listopadu za sebou mají další, nadmíru vydařený ročník turnaje A hop v TeamGymu. Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

Vše šlapalo naprosto bezchybně a já jsem nadšená, jak se to vydařilo. Na ploše se představily tři stovky cvičenců a do hlediště dorazilo dokonce šest set diváků! Provozovatelé haly z Tatranu Střešovice nám pak říkali, že vůbec nepamatují, kdy bylo v hledišti tak narváno. Na TeamGymu je skvělé, že odsýpá a vše jde bez prostojů, takže bylo ustavičně na co koukat. Fantastická kulisa navíc umocnila zážitek malým závodníkům, pro které to byl třeba první turnaj v životě,“ líčila s nadšením Gabriela Machová z pořádajícího oddílu.

TeamGym je ve svém rodišti, Skandinávii, jednou z nejpopulárnějších disciplín, ale stále víc se prosazuje i u nás. Členové gymnastických družstev při něm předvádějí své dovednosti v akrobacii, na trampolíně a při pohybové skladbě, v Praze byla tentokrát na programu první dvě jmenovaná odvětví. Jednotlivým závodníkům se pak sečtou body a hodnocen je kompletní tým. Danou disciplínu přitom nepředvádějí vždy všichni členové, ale mohou si vybrat, v čem se cítí jistí a naopak méně oblíbenou disciplínu vynechat. Sport je tak pro děti zábavou a ne stresem.

Perfektní práci předvedlo i všech šestnáct rozhodčích, kteří se při náročném celodenním programu vyznamenali. Rozhodně nebyl prostor na nudu, neustále se na ploše střídaly týmy, měnily se doprovodné hudební rytmy… V kategorii nejmladších dětí jsme odměnili všechny pamětní či klasickou medailí, aby měly motivaci. Mimoto jsme rozdávali starším týmům medaile a diplomy za stupně vítězů nebo trička, gymsacky a nákrčníky s logem našeho turnaje,“ uvedla Gabriela Machová z SK Gymsport Praha.