REPORTÁŽ: Turnaj O pohár města Moravský Krumlov měl opět zahraničního vítěze

Malebné zámecké městečko Moravský Krumlov žilo v sobotu 14. srpna naplno sportem, hostilo totiž další ročník letního pingpongového turnaje O pohár města Moravský Krumlov. Po roce, který byl vzhledem k pandemii pro halové sporty nepříznivý, si tak konečně zase milovníci pálek a lehkých míčků přišli na své.

„Zájem byl velký – zapojilo se celkem 57 hráčů z 28 různých týmů, a to nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Dopoledne patřilo kvalifikační soutěži, kdy usilovali hráči z řad nižších výkonnostních tříd i amatéři o postup do odpoledních bojů Champions League, kdy měli unikátní možnost změřit své síly s profesionály,“ popsal systém Jindřich Bíla z pořádajícího klubu MK Řeznovice.

Právě kvalifikace přinesla několik překvapení. Svými výkony, cennými skalpy zkušenějších soupeřů a nečekaným postupem do Champions League se blýskla především mladá krumlovská hráčka Eliška Šedová.

Zajímavé bylo také samotné vyvrcholení turnaje, kdy se o celkové vítězství přetahovali extraligoví hráči Radek Skála s Janem Holáněm. Nejcennější trofej jim ale nakonec stejně jako loni na poslední chvíli vyfoukl zahraniční host. Po Poláku Boguslawu Koszykovi letos převzal putovní Pohár starosty za vítězství Artem Zimarin ze španělského klubu Alicante Tenis de Mesa, který se radoval rovněž ze zisku finanční odměny ve výši 5.000 korun.

„Po celý den v hale panovala skvělá nálada – a obrovské horko. To je bohužel nevýhodou letního termínu turnaje. Přes náročné podmínky však byly na zahajovacím turnaji nové sezóny k vidění vynikající sportovní výkony. Pro většinu hráčů to byla první oficiální soutěž od uzavření vnitřních sportovišť a předčasném ukončení všech amatérských lig v říjnu 2020. S o to větším nadšením ke své účasti přistoupili. Na závěr dne předal hráčům ocenění senátor a starosta města Moravský Krumlov Tomáš Třetina, který je tradičním patronem akce,“ uvedl Jindřich Bíla.

Výsledky turnaje O pohár města Moravský Krumlov ­– Champions League: 1. Artem Zimarin (Alicante Tenis de Mesa), 2. Jan Holáň (Pedagog České Budějovice), 3. Radek Skála (HB Ostrov), kategorie do ELO 1800: Sebastian Ghraniani (SF SKK El Niño Praha), kategorie do ELO 1600: Daniela Růžičková (MK Řeznovice), junioři do 21 let: Darya Vasilenka (MK Řeznovice), čtyřhry: Artem Zimarin (Alicante Tenis de Mesa) a Jaroslav Kolůch (TJ Sokol Brno).

Kompletní výsledky: www.ttmk.cz