REPORTÁŽ: Turnaj v karate v Praze přinesl zajímavé souboje i několik novinek

Sportovní hala Jedenáctka v Praze 11–Chodov hostila v sobotu 13. dubna čtvrtý ročník mládežnického turnaje v karate – Kamiwaza Cup 2019. Kouzlo japonského bojového umění do haly přilákalo přes 250 závodníků ve věku od 4 let do 15 let.

„Jsme rádi, že je o turnaj mezi mladými sportovci stále takový zájem. Samozřejmě se snažíme akci neustále vylepšovat. Letos jsme pro závodníky připravili několik novinek. Zařadili jsme navíc kategorie pro úplné začátečníky a přidali jsme dvě tatami. Pro zpestření volného času tu byl také fotostánek, což mělo u dětí veliký úspěch,“ popsal zázemí akce Filip Miler z pořádajícího oddílu Kamiwaza Karate.

Hlavním cílem soutěže bylo děti motivovat, aby se pravidelně zajímaly o sport. Kamiwaza cup se navíc od podobných soutěží liší v tom, že žádný závodník neodejde s prázdnou. K tomu přispívá velké množství kategorií.

Během dne proběhlo přes šest set individuálních startů, někteří karatisté soutěžili ve dvou, ve třech, ale i ve čtyřech disciplínách, takže šance na některou z medailí byla skutečně vysoká. Každý si tak odnesl nejen účastnický diplom, ale také nějakou cenu. A na konci dne se ještě uskutečnila tombola,“ doplnil Filip Miler.

V průběhu turnaje se bojovníci podle věku a úrovně postupně představili v kategoriích techniky, kata a kumite, dále se sváděly souboje v chytání pásku, jehož cílem je chytit a odebrat protivníkovi jeho pásek. Nejoblíbenější soutěží – hlavně mezi nejmladšími účastníky – bylo karate agility, kde se soutěžící v co nejkratším čase snažili zdolat trať plnou překážek a různých nástrah.