REPORTÁŽ: U Hlučínského jezera se hrál kvalitní florbal a myslelo se i na charitu

Šestého ročníku florbalového turnaje trojic Open Air Cup, který se uskutečnil ve Sportovně rekreačním areálu v Hlučíně pod širým nebem, se zúčastnilo 80 týmů v mužské a 10 týmů v ženské kategorii. Na šesti hřištích se ve 240 zápasech objevilo 600 hráčů, turnajová klání sledovalo v průběhu obou dnech 500 diváků.

Florbal-Hlučín1

Mezi muži si prvenství vybojoval Jackpot B z Rožnova pod Radhoštěm před týmem Ekozem Selection a Disgrafixem Jeseník. Nejproduktivnějším hráčem se stal Adam Moravec (Disgrafix), nejlepším brankářem Vít Schulmeister (Ekozem Selection). Mezi účastníky turnaje byli i čeští florbaloví reprezentanti a extraligoví hráči Milan Richter z Tatranu Střešovice a Jakub Mendrek z Bulldogs Brno.

V ženské kategorii loňské prvenství obhájil tým Captain Girls. Na druhém místě skončil celek Citrus Ladies Team Ostrava a třetí místo vybojovalo družstvo Už Idu. Nejvyšší ocenění turnaje se podařilo získat hráčkám z týmů Captain Girls. Nejlepší střelkyní se stala Kateřina Quittková, nejlepší brankářkou Alexandra Nováková (obě Captain Girls).

Po pěti ročnících na koupališti v Píšti se dějiště Open Air Cup přeneslo k Hlučínskému jezeru, což komentoval ředitel turnaje Martin Viltavský:  „Přesun turnaje byl velké změna. Bylo to vidět i na hráčích. Názory byly také různé. Někteří vzpomínali na Píšť, jiní zase tvrdili, že tato změna byla zapotřebí, protože je zde více prostoru. Převaha byla mírně pro letošní prostor. Chceme si v nejbližší době sednout a vše vyhodnotit. Každopádně město Hlučín projevilo již nyní velký zájem tuto akci zopakovat.“

Kromě kvalitního florbalu pořadatelé připravili i pestrý doprovodný program, chvályhodnou novinkou byla charitativní akce na podporu tříleté Adélky z Darkoviček, která trpí dětskou obrnou – vybralo se 5 669 korun! „Z této částky jsme hodně nadšeni. I když se měla dávat za prohraný zápas jedna koruna za každého hráče, tak v kasičkách byly i dvousetkorunové  bankovky. Vybírali jsme i symbolické pětikorunové vstupné na skákací hrady. Kasičky jsme po skončení turnaje předali zástupcům města Hlučína, které sbírku na speciální rehabilitaci pro Adélku organizuje,“ informoval Martin Viltavský.