REPORTÁŽ: Účastníci Karlova kroku si užili slunečného počasí i doprovodného programu

Krušné hory v sobotu 27. srpna patřily vyznavačům nordic walkingu, tzv. severské chůze. Organizátoři z Klubu Krušných hor v okolí Božího Daru připravili třináctý ročník pochodu se speciálními holemi s názvem Karlův krok. Akce byla letos součástí projektu ČUS Sportuj s námi.

Na tratě v délce 5 a 15 kilometrů vyrazili účastníci tří věkových kategorií – děti do 6 let, chlapci a dívky do 16 let a muži a ženy nad 17 let. Centrem pochodu bylo náměstí na Božím Daru.

„Měli jsme nádherné počasí a odpovídala tomu účast. Na tratě se vydalo přes 280 registrovaných pochodníků spolu s dalšími desítkami dětí, které jsme ani nezapisovali. Mládež si pak užívala zejména připraveného doprovodného programu,“ uvedla Ivana Dobišová z organizačního týmu.

Akce je součástí dlouhodobého seriálu Krok ke zdraví (další závody se uskuteční v Mariánských Lázních a Kadani) a název Karlův krok dostala i z toho důvodu, že se na Božím Daru konají jiné známé akce – lyžařský Karlův běh a cyklistický Karlův bike.

Všichni registrovaní účastníci dostali slosovatelná startovní čísla. V závěru dne proběhla tombola o hodnotné ceny jako například mikrovlnné trouby, hole, batohy, trička, nářadí do lesa, dřevěné hračky, ale také vstupenky do regionálních muzeí či na lanovky,“ řekla Ivana Dobišová.

Součástí letošního ročníku byl také bohatý doprovodný program. Uskutečnil se malý country festival regionálních folkových skupin. Pro děti byla připravena malířská škola s ředitelem Karlovarské galerie Janem Samcem, ukázky lučištníků a s možností zastřílet si z luku,  povídání s pedagogem o životě v lese a také zdravotní stánek nabízející preventivní prohlídky.

Stejně jako v loňském roce pořadatelé vybírali startovné ve výši 50 korun – celková částka ze startovného byla předána Nadačnímu fondu Restart.