REPORTÁŽ: Účastníkům Bedřichovského skicrossu nevadil mráz ani vítr

V sobotu 24. února se v Lyžařském areálu Bedřichov uskutečnil 8. ročník Bedřichovského skicrossu. Adrenalinové závody pro mladé lyžařské naděje byly současně posledním pohárovým závodem Krajského svazu lyžařů Libereckého kraje v běhu na lyžích.

„Od rána bylo v Bedřichově mínus devět stupňů Celsia a foukal silný vítr, což bylo nejen pro závodníky nepříjemné, ale naštěstí nám tu po Jizerské padesátce zůstal velký stan, kde se mohli lyžaři mezi jednotlivými koly před mrazem schovat,“ uvedla Romana Kerelová z pořádajícího oddílu TJ Dukla Liberec.

Na start skicrossu se z původně 351 přihlášených závodníků, což by byl účastnický rekord, nakonec postavilo 282 lyžařů. Závodilo se ve čtrnácti kategoriích. Nejmladší skupina předžáci a předžákyně narozeni roku 2010 a mladší absolvovali dvěstěmetrovou trať, kategorie nejmladších žáků a žákyň (nar. 2008, 2009) si projeli trať 400 metrů a skupiny mladšího žactva (nar. 2007, 2006) a staršího žactva (nar. 2005 a 2004) závodili na trati dlouhé 800 metrů.

„Tratě byly po Jizerské padesátce z minulého týdne dost zničené. Naštěstí nám počasí umožnilo nafoukat sníh na nejhorší místa, abychom závody bez problémů uskutečnili,“ doplnila Romana Kerelová.

Všechny skupiny kromě té nejmladší absolvovaly dvě soutěžní kola. Jednotlivé časy se sečetly a konečné pořadí určil součet obou naměřených časů. Ocenění převzala vždy šestice nejlepších z každé kategorie.

Sobotní výsledky Bedřichovského skicrossu organizátoři do týdne zapracují do celkového pořadí pohárového závodu Krajského svazu lyžařů Libereckého kraje v běhu na lyžích.

Kompletní výsledky skicrossu jsou k dispozici na stránkách www.závody.czech-ski.com.

Foto: Martin Dušek